Samsung повернула собі лідерство на ринку смартфонів, xiaomi опустилася на третє місце

31

Брак чіпів дісталася і до мобільного ринку. Через триваючу кризу напівпровідникової індустрії поставки смартфонів в третьому кварталі 2021 року впали на 6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це йдеться в новому квартальному звіті дослідницької компанії canalys, присвяченому стану справ на світовому ринку смартфонів.

За даними canalys, в минулому кварталі samsung змогла повернути собі звання лідера світового мобільного ринку. Її ринкова частка за минулі три місяці склала 23%, як і рік тому. А xiaomi, яка раніше в 2021 році змогла обігнати всіх за поставками смартфонів, опустилася на третє місце. Як і у випадку з samsung, частка xiaomi за рік не змінилася і як і раніше становить 14%. Зате компанія apple змогла за 12 місяців збільшити свою частку на три процентних пункти — з 12% в третьому кварталі 2020 року до 15% в третьому кварталі 2021 року. Також до п’ятірки лідерів світового ринку смартфонів в минулій чверті увійшли ще два китайські бренди-vivo і oppo. Частка кожного з них за рік зросла з 9% до 10%.

Основною причиною падіння поставок смартфонів в період з липня по вересень аналітики canalys називають дефіцит компонентів. І, на їхню думку, буде потрібно ще як мінімум один рік, щоб попит і пропозиція на чіпи вирівнялися. У четвертому кварталі 2021 року поставки смартфонів повинні повернутися до зростання, але через дефіцит чіпів показники продажів, швидше за все, будуть не такими рекордними, як у минулі роки.