Samsung може відмовитися від android на користь іншої ос. Що це буде?

37

75

Інсайдери стверджують, що в осяжному майбутньому samsung може розпрощатися з операційкою android на смартфонах. Її замінить fuchsia os, інша система google. Розбираємо можливі причини такого рішення і з’ясовуємо, як це буде реалізовано.

Що таке fuchsia?

Google створює альтернативу android з 2016 року. Це операційка з відкритим вихідним кодом, побудована на мікроядрі zircon. Система, завдяки такій архітектурі, краще адаптована для різноманітних пристроїв, швидше оновлюється і споживає менше ресурсів.

Правда, зараз перспективна розробка ще не готова замінити “зеленого робота”. Fuchsia поки що знаходиться на стадії бета-тестування. Повноцінно вона функціонує тільки на розумних екранах google nest hub першого покоління.

Навіщо samsung незавершена ос?

За даними інсайдерів, є ряд передумов до переходу телефонів samsung на fuchsia. Ініціатива виходить не тільки від південнокорейської корпорації, але і самої google. У “корпорації добра” є свої плани по впровадженню перспективної платформи, яка покликана зайняти місце android. Про це раніше повідомляло видання bloomberg.

Навіщо пошукової гігант це робить? на думку інформаторів, все впирається в переваги мікроядерної архітектури. Потенційно fuchsia буде краще працювати на різних гаджетах і значно спростить процес оновлення пз. Цим же шляхом рухається huawei, розвиваюча harmony os. Проте android нескоро піде в минуле, адже перехід займе як мінімум кілька років.

Як все буде виглядати?

Одна з ключових проблем перехідного періоду вже вирішена: софт для fuchsia є. Ще в 2019 році розробники навчили систему запускати android-додатки. А значить, ос сумісна з великим каталогом утиліт google play.

Зовні ж інтерфейс, судячи з екранів nest hub, навряд чи істотно зміниться. Ймовірно, samsung теж адаптує фірмову оболонку one ui під прийдешню ос, щоб перехід був безшовним.