Розпізнавання тексту на фото в ios 15: як працює

32

Функція розпізнавання тексту, завдяки якій iphone і ipad здатні знаходити на фото і в полі зору їх камери друкований і рукописний текст і розпізнавати його-один з головних вау-факторів нової версії ios. Щось таке десь вже було? було, не стану заперечувати. Але до “колишнього” ми повернемося трохи пізніше. Функція розпізнавання тексту від apple розрізняє не тільки букви: вона впевнено розпізнає тварин, пам’ятники архітектури та інші об’єкти навколишнього світу. Але тексти на відомих цій функції мовах-головна її компетенція. З тим що функція розпізнавання тексту від apple визнала текстом можна робити все що можна робити зі звичайним незмінним текстом, і дещо ще. Копіювати, переводити або застосувати за призначенням. Наприклад, якщо текст телефонний номер на нього можна зателефонувати. Все що можна зробити з розпізнаним текстом буде запропоновано користувачеві і доступно в один дотик.

Live text-дуже крута функція. Шкода, російською не працює

Занадто добре, щоб бути правдою? правда, як завжди-крапля дьогтю в бочці з медом. У нашому випадку це не крапля а краплі. Функція розпізнавання тексту від apple володіє тільки сімома мовами, і російської серед них поки немає. Підтримуються англійська, китайська, французька, італійська, німецька, португальська та іспанська. І не на всіх пристроях apple після установки на них ios або ipados 15, а в недалекому майбутньому і macos monterey, функція розпізнавання тексту зможе працювати.

Список сумісних з нею пристроїв наведено нижче. Судячи з відгуків обурених користувачів, у яких “ios 15 не працює взагалі, зокрема – не працює функція розпізнавання тексту”, є сенс поділитися “лайфхаком”: щоб функція працювала вона повинна бути включена. У розділі “камера”, в налаштуваннях. Вона включена за замовчуванням, але у багатьох скаржників ця функція не працювала саме через те що хтось (вже не тім кук?) її вимкнув.

Live text працює тільки на нових iphone

Функція працює на пристроях з чіпом apple a12 bionic або новішим, і на пристроях з m1:

  • на iphone xs/xs max/xr (вони вийшли в 2018 році) і новіше;
  • на ipad pro 2020 року і новіше;
  • на ipad mini 2019 року (5-го покоління) і новіше;
  • на ipad air 2019 року (3-го покоління) і новіше;
  • на ipad 2020 року (8-го покоління);
  • на всіх mac’ах і ipad pro з m1 або більш новим чіпом всередині.

Що нового в додатку погода в ios 15

А з чого це раптом такі обмеження? функції розпізнавання тексту від google працювали задовго до появи apple a12, ще на iphone з операційною системою ios 4. У 2010 це була стара распознавалка, якої до аналогічної функції від apple було як до місяця. Але в грудні 2018 в ios, на зміну їй прийшла нова, google lens, нітрохи не гірше (якщо не краще) функції розпізнавання apple – і вона працювала на ipad і iphone з набагато більш старими чіпами. Пояснення просте: распознавалка apple все, що необхідно для розпізнавання тексту та інших об’єктів робить на пристрої. Це швидше і безпечніше. Функція працює навіть при відсутності зв’язку.

Як скопіювати текст з фото

Найпростіше працювати з фотографіями, які вже є у вас на пристрої

У додатку камера потрібно навести камеру на цікавить вас текст. Якщо текст визнаний текстом, додаток виділить його жовтими дужками, а в нижній правій частині зображення з камери з’явиться кнопка. Для захоплення тексту досить торкнутися цієї кнопки. При вдалому захопленні на екран буде виведений набір доступних вам дій. Скопіювати, перекласти тощо. Якщо текст не сприймається функцією як текст, нічого не станеться.

Ви можете розпізнати текст на фото в повідомленні, яке прийшло в imessage

Не з’явиться ні кнопка, ні жовті дужки навколо області екрану в якій захоплений текст. Це може статися якщо текст занадто нерозбірливий або на мові який функції розпізнавання тексту невідомий. Якщо в захопленому тексті виділити, наприклад, телефонний номер, вам буде запропонований цілий набір можливих в таких випадках операцій – за цим номером можна зателефонувати, відправити повідомлення, зв’язатися з абонентом в facetime або в facetime audio, додати його в “контакти” або просто скопіювати (в буфер обміну).

Якщо в додатку камера захоплений текст, при активації поля введення з’явиться спливаюче меню з пропозиціями “вставити”і” текст з камери”. Вставити текст скопійований в додатку камера можна в будь-який додаток. Підтримку функції розпізнавання на такому рівні зможуть додати в свої додатки і сторонні розробники. Це нескладно.

Але live text працює і в сафарі, і в деяких інших додатках

Функцією розпізнавання тексту можна користуватися і без програми “камера”, в додатку” фото ” і в деяких інших. Спочатку потрібно вибрати цікавить вас напис. Для цього буде потрібно довге натискання в області фото в якій розташований цей текст. Якщо він розбірливий, і його мова відома функції розпізнавання – він буде обраний і виділений, спливе меню з доступними вам діями. Весь.