Розгін конвектора опалення – як швидко прогріти квартиру восени

103

Настав вересень. На вулиці дубак, в квартирі теж холодно, а опалення включать тільки через пару тижнів. Жителі багатоквартирних будинків скуповують обігрівачі, щоб хоч якось зігрітися. Приходиш ввечері з роботи, включаєш його – але доводиться чекати кілька годин, щоб в приміщенні стало хоч трохи комфортно. Сьогодні я розповім, як модернізував свій конвектор і прискорив цей процес в кілька разів.

Раніше я вже викладав замітку про те, як розганяв батарею опалення . Стаття стала рекордною для блогу, зібравши півмільйона переглядів. Оскільки читачам ця тема цікава, ділюся новим корисним лайфхаком.

Ідею з минулої статті вирішив застосувати до електричного конвектора. Принцип роботи у нього такий же, як і у звичайного радіатора опалювальної системи. Холодне повітря забирається з отворів знизу і проходить через нагрівальний елемент.

Вже гаряче повітря піднімається вгору і сам виходить через решітку в корпусі.

завдання: прискорити цей процес. Для цього я взяв вже знайомі за попередньою статтею корпусні вентилятори deepcool xfan 80. Вони спаяні і підключені паралельно до блоку живлення robinton tn3000s на 3а.

По довжині 10 штук якраз вміщалися в габарит корпусу мого конвектора фірми ballu потужністю 2000 вт. Я закріпив їх звичайними стяжками до ніжок обігрівача.

Напруга на блоці живлення виставив 12в і включив в мережу.

До речі, я користуюся розумною розеткою від xiaomi:

Вона управляється з телефону. Дуже зручно, можна включати не встаючи з дивана:

Інтерфейс програми mi home

Отже, наша система готова, переходимо до випробувань. Вихідні дані такі: раніше конвектор піднімав температуру в кімнаті з 23 до 25 градусів приблизно за 2 години. Зараз вже через півгодини отримуємо ось таку температуру:

Завдяки вентиляторам, циркуляція повітря відбувається швидше. За рахунок цього прискорюється нагрів приміщення . Реально робочий лайфхак-користуйтеся і економте електрику! єдиний мінус-шум від вентиляторів. Але конвектор працює не постійно, включаю його лише з ранку і ввечері, тобто кілька годин в день, тому не напружує.

Ну і за традицією, фото задоволеної котейки в кінці.