Російські компанії об’єдналися для захисту дітей в інтернеті

86

Дев’ять найбільших російських інтернет-компаній, операторів зв’язку і медіахолдингів оголосили про створення альянсу по захисту дітей в цифровому середовищі. Головною метою нової структури є формування дружнього для малолітніх користувачів інтернет-простору, заснованого на креативних і безпечних технологіях.

Тут і нижче зображення pixabay.com

Угоду підписали «вимпелком», «газпром-медіа холдинг», «лабораторія касперського», «мегафон», мтс, «мейл.ру груп», «національна медіа група», «ростелеком»і “яндекс”.

Передбачається, що поява безпечного веб-простору дозволить дітям гармонійно розвиватися, реалізовувати потреби в цифровому світі, вчитися відповідальній поведінці в інтернеті і формувати морально-моральні орієнтири.

Альянс також буде займатися виявленням та обмеженням доступу дітей до контенту, який може завдати шкоди їхньому здоров’ю та розвитку. Протиправні матеріали планується видаляти – в тому числі за скаргами користувачів інтернету.

1 «&>” важливим напрямком діяльності альянсу стане побудова діалогу з державою та міжнародними організаціями з питань захисту дітей у цифровому середовищі, а також розробка та вдосконалення відповідних інформаційно-технологічних рішень», — йдеться у спільній заяві учасників проекту.

В рамках ініціативи планується проводити просвітницькі кампанії, освітні програми, тренінги з інтернет-безпеки, цифрової гігієни та онлайн-ризиків для дітей, педагогів та батьків.

В цілому, проект допоможе створити сприятливі умови для розвитку творчих здібностей дітей, їх соціалізації та безпечного спілкування у віртуальному середовищі. Для реалізації угоди будуть сформовані робочі та консультаційні групи.

Учасники ринку кажуть, що фактично йдеться про виконання компаніями законів про саморегулювання соцмереж та захист дітей від небажаної інформації. Угода також допоможе знизити навантаження на роскомнагляд.