Returnil System Safe – робота на комп’ютері у віртуальному режимі

  252

  Досі я описував різні рішення для віртуалізації операційної системи, що складаються з перетворення фізичного комп’ютера у віртуальну машину, а також створення і запуску віртуальних машин з нуля. Особливістю цього методу є створення автономної гостьовий машини всередині хост-машини. У кожної машини своя операційна система.

  На додаток до цього методу існує також можливість віртуалізації операційної системи, над якою ми працюємо кожен день. Для цього ми можемо використовувати додаток Returnil System Safe.

  Returnil System Safe – це програма, яка клонує нашу операційну систему, створюючи віртуальну копію в пам’яті комп’ютера. Робота виконується на віртуальній копії, залишаючи реальну систему недоторканою і збереженою. Системний розділ клонується, що перешкоджає модифікації реальної системи. Всі зміни, внесені в клон, видаляються при перезапуску системи. Як пише виробник, роботу віртуального режиму можна порівняти з фантастичним світом, де все може відбуватися і спати, що зникає при перезавантаженні комп’ютера, залишаючи систему недоторканою.

  установка

  Перед установкою ми відключаємо автоматичну дефрагментацію в Windows Vista / 7 – як вбудовані, так і сторонню. Дефрагментація диска під час роботи віртуального режиму може пошкодити дані на диску. Також корисно виконати дефрагментацію диска перед використанням програми – програма оптимізує диск під час роботи, запобігаючи дефрагментацію.

  Викачуємо інсталяційний файл і встановлюємо програму на комп’ютер. Під час установки ми вибираємо версію програми – у безкоштовній версії віртуальний режим повністю функціональний, тому, якщо ми не хочемо використовувати інші функції, виберіть цю опцію. Крім того, ми реєструємо безкоштовну версію, вводячи ім’я і адреса електронної пошти – в іншому випадку Virus Guard і Password Protection будуть працювати тільки 30 днів.
  Після установки ми можемо виконати швидке сканування системи. Нарешті, ми перезавантажуємо комп’ютер, щоб повністю включити всі функції програми.

  інтерфейс

  Загальний розділ
  доступ до ключових функцій, таких як сканування системи, включення / вимикання захисту в режимі реального часу і віртуальний режим.
  Returnil System Safe - работа на компьютере в виртуальном режиме

  Розділ Virus Guard
  Інтегровані налаштування AV-модуля – можливість включати / відключати захист у реальному часі, запускати швидке і повне сканування. Модуль не просунутий, але забезпечує базову захист.

  Розділ віртуального режиму
  Функція, яка нас цікавить найбільше. Він розділений на 3 вкладки:
  – Огляд: загальна вкладка, яка дозволяє запускати / зупиняти віртуальний режим. Ви також можете налаштувати автоматичний режим при запуску системи і додати додаткові, не системні розділи віртуалізації.
  Returnil System Safe - работа на компьютере в виртуальном режиме

  – Інструменти:
  Файловий менеджер >>> Захист файлів – можливість захистити вибрані файли / папки від змін. Функція призначена для захисту файлів на несистемних розділах від шкідливих програм, які можуть змінювати або шифрувати файли. Але, додавши елементи в список, ми не зможемо редагувати вибрані файли. Файловий менеджер, що дозволяє зберігати файли на реальному диску у безкоштовній версії, недоступний.

  Віртуальний диск – створення спеціального диску для збереження файлів у віртуальному режимі. Диск видно як новий розділ у вікні «Комп’ютер». Насправді це контейнерний файл (схожий на той, що в TrueCrypt), в якому ми зберігаємо файли. Важливо відзначити, що збережені файли не видаляються при перезавантаженні комп’ютера. Доступ до файлів, що зберігається таким способом, може бути отриманий тільки після монтування диска.

  Реальний диск – модуль, що дозволяє переглядати файли і реєстр з реальної системи у віртуальному режимі. Доступно тільки в повній версії.
  Returnil System Safe - работа на компьютере в виртуальном режиме

  – Налаштування
  Ви можете встановити додаткову функцію захисту, вказати дію при відключенні віртуального режиму (видалити всі зміни або зберегти їх на реальному диску), стерти зміни на диску.
  Returnil System Safe - работа на компьютере в виртуальном режиме

  Розділ Відновлення системи
  Функція доступна тільки в повній версії програми.

  Основні параметри програми
  Особливістю, на яку варто звернути увагу, є захист паролем – після установки пароля ви можете заблокувати доступ до інтерфейсу.
  Returnil System Safe - работа на компьютере в виртуальном режиме

  Принцип дії

  Додаток запобігає зміна реального системного розділу, ми працюємо над його віртуальну копію, тому все, що ми робимо, не впливає на реальний диск. Вірусна атака, зміна налаштувань системи – всі зміни зникають під час перезавантаження, відновлюючи систему в початковий стан. Клонована система повністю ізольована від реальної, але має ті ж функції і можливості. Робота на такій системі – відмінний спосіб уникнути зараження різними типами шкідливих програм, шпигунських програм, вірусів. Ми можемо встановлювати і тестувати різні програми, вільно модифікувати систему без шкоди для реальної системи. Навіть зміни в налаштуваннях самої програми не будуть збережені, якщо працює віртуальний режим. Ви можете протестувати всі програми, крім тих, які вимагають перезапуску – після перезапуску їх просто не буде виявлено.

  Returnil System Safe - работа на компьютере в виртуальном режиме

  Цей принцип роботи вимагає підкреслити одну дуже важливу річ. Що ж, всі збережені файли в системному розділі під час роботи у віртуальному режимі будуть видалені безповоротно при наступному запуску системи. Більшість користувачів зазвичай зберігають свої файли в каталогах «Робочий стіл» і «Мої документи». Обидва елементи є частиною системи і знаходяться в системному розділі. Враховуючи принцип роботи програми, легко здогадатися, що станеться з файлами, якщо ми перезагрузим комп’ютер. Відповідь: вони будуть безповоротно загублені, без можливості їх відновити. Тому дуже важливо зберегти файли в несистемном розділі, а також змінити розташування за промовчанням теки «Мої документи». Це повинно бути стандартом на кожному комп’ютері, де всі файли зберігаються в несистемних розділах. У разі збою системи всі користувальницькі документи залишаться в безпеці. Альтернативою може бути використання віртуального диска, який ми створюємо в налаштуваннях програми.