Процесори amd ryzen прописалися у всіх моделях електромобілів tesla американської збірки

36

Після весняного рестайлінгу флагманські електромобілі tesla model s і model x перейшли на використання процесорів amd ryzen, але пізніше вони з’явилися і в складі бортових систем більш доступних tesla model 3 і model y, що збираються в шанхаї. З недавніх пір цими процесорами оснащуються і машини двох останніх моделей, що збираються в сша і поставляються на місцевий ринок.

Джерело зображення: teslascope

Таким чином, якщо вірити ресурсу electrek, хвиля модернізації бортових інформаційно-розважальних систем електромобілів tesla охопила весь асортимент транспортних засобів, що випускаються компанією в двох країнах. Можна припустити, що якщо tesla отримає довгоочікуваний дозвіл на складання model y в німеччині, то кросовери берлінського виробництва спочатку будуть оснащуватися процесорами amd ryzen. Зараз model 3 і model y на європейський ринок поставляються з китаю, вони вже перейшли на процесори amd ryzen.

Інформаційно-розважальна система молодших електромобілів tesla до цього спиралася на процесори intel сімейства atom. Перехід на amd ryzen, як показали експерименти китайських оглядачів, не тільки відкриває доступ до нових відчуттів в комп’ютерних іграх, які можна запускати на нерухомому електромобілі, але і прискорює роботу базового інтерфейсу. Оскільки всі основні функції електромобілів tesla управляються з центрального дисплея, не помітити поліпшення роботи бортового комп’ютера не зможе ніхто з власників, що мали досвід взаємодії з машинами минулих партій.

Джерело зображення: teslascope

Не менш важливою зміною стала відмова від використання класичного свинцевого акумулятора з напругою 12 в, в машинах tesla американської збірки він нарешті поступився місцем літієвому з аналогічною напругою. Справа в тому, що освітлення і бортова електромережа транспортних засобів tesla традиційно працюють з напругою 12 в, а тому харчуються окремим акумулятором, ніяк не пов’язаним з тяговою батареєю. Велика кількість потужних споживачів швидко виснажувала ресурс звичайного свинцевого акумулятора, в результаті чого він часто вимагав заміни. Новий літієвий акумулятор володіє більш високою ємністю, з усіма типовими навантаженнями він повинен справлятися набагато краще. Єдиною проблемою може стати його робота в умовах морозів, але і тут запас ємності напевно виручить автовласника.

До речі, свіжі партії tesla model y і model 3 американської збірки демонструють наявність модернізованої фронтальної камери. Як це вплине на роботу систем активної допомоги водієві, не до кінця ясно. Нагадаємо, що з травня ці машини, що збираються в сша, відмовилися від використання радарів, і тепер автоматика спирається при розпізнаванні перешкод і навколишніх предметів тільки на дані з бортових камер.