Порахувати символи в тексті

676

Іноді, при роботі з текстом, потрібно дізнатися кількість символів або слів у ньому. Найчастіше це потрібно тим, хто безпосередньо пов’язаний з цим. Наприклад рерайтери, копірайтери, редактори і т. п. хто заробляє тим, що працює з текстом.
Перш ніж почати розкривати тему підрахунку, хочу уточнити що для більшості програм і сервісів поняття “символ” і “знак” – це одне і те ж. Так само слід мати на увазі те, що прийменники та окремі літери можуть вважатися як одне Слово. Для багатьох все, що розділено пропусками – це слово.

Отже, порахувати слова або знаки в тексті можна двома способами – за допомогою програм і онлайн.

Якщо скористатися першим способом, то найпоширеніша програма для роботи з текстом – це безумовно Microsoft Word. Він є в багатьох, тому на ньому і покажу.
Зрозуміло, є й інші альтернативні текстові редактори і Word не призначений саме для підрахунку, але оскільки він має таку можливість, то на ньому і продемонструю.

До речі, для підрахунку потрібно цей самий текст переносити з джерела копіюванням (Ctrl + C) і вставити (Ctrl + V) у програму або на сайт онлайн.

Ви не зможете з цієї статті дізнатися як підрахувати кількість символів на сайті, просто вказавши його заслання, або ж порахувати слова з графічного файлу (картинка або відсканований документ). Для них потрібні попередні операції.

Отже, Word нам показує кількість тексту безпосередньо у вікні редактора. Ну потрібно навіть ніде шукати. Зверніть увагу на нижній лівий кут:


Якщо Вам цього мало, то натисніть на цю напис ЛКМ і з’явиться віконце з більш детальною інформацією
Посчитать символы в тексте

Якщо хочете порахувати певний абзац, виділіть її як зазвичай і побачите що в полі статистики змінилося кількість. Через символ “/” показано (або окремо, в залежності від версії word’a):
Посчитать символы в тексте

Якщо користуєтеся іншим текстовим редактором, то подібна статистика знаходиться скоріше всього на вкладці Сервіс і називається так само.

Онлайн сервіси для підрахунку символів вже не в новинку. Їх досить багато і всі вони, по суті, роблять те ж саме, тільки зі своїми доповненнями.

Я не буду показувати популярні і всім відомі сервіси від сайтів копірайтерів, бо про них і так знаю ті, кому треба, а покажу парочку не особливо популярні.

Наприклад цей порахує все що потрібно
Посчитать символы в тексте

а знизу можна ще кілька сервісів для себе подивитися.

А Цей з вигляду примітивний, але робить все як треба:
Посчитать символы в тексте

Думаю і вистачить на це. Навіщо роздувати статтю підрахунку букв (символів або знаків) якщо всі і так досить просто, чи не правда?