Помилка не знайденої сторінки

478

Так в чому ж сенс і навіщо потрібна і чому з’являється така помилка?
Трішки сухої інформації…
Перш за все давайте розберемося, що таке “Помилка 404” і в яких випадках вона виникає.
З технічної точки зору, “Помилка 404” (або Error 404) – це кодовий заголовок статусу протоколу HTTP (HyperText Transfer Protocol), який, як відомо, є чимось на зразок основи взаємодії віддалених комп’ютерів всесвітньої мережі. При зверненні браузера до веб-сервера, останній надсилає кодовий статус запитуваного документа. При коректної обробки цього запиту статус ідентичний кодом “200 OK”. Однак, користувач не може бачити такого повідомлення через відображення змісту потрібної веб-сайту в своєму браузері. У разі якщо запит документу браузером оброблений з помилками, користувач спостерігає повідомлення, яке має статус “404: Not Found”.

Що ж означають ці загадкові цифри – 404? Перша цифра 4 вказує на помилку програми-клієнта, тобто браузера. У цьому випадку передбачається, що URL сайту був набраний невірно в адресному рядку браузера або більше не існує фізично на шукане сервері. Цифра 0 означає загальну помилку синтаксису протоколу. Нарешті, остання четвірка належить до окремої категорії помилок 40х, яка також включає такі поширені статуси, як “400: Bad Request” і “401: Unauthorized”.

Міф помилки 404

Деякі зарубіжні джерела дещо по-іншому трактують розшифровку поєднання цифр 404. Зокрема, стверджується, що основна база даних наукового центру CERN (European Organization for Nuclear Research), що прийняв найактивнішу участь у розвитку World Wide Web, знаходилася на 4-му поверсі в кімнаті № 404. І коли обсяг оброблюваних даних перевищив певні норми, вже не дозволяють кільком ученим одночасно звертатися до одного і того ж файлу, розробники нібито вирішили видавати повідомлення про помилку виду “Room 404: file not found”.

Однак, дане твердження спростовується одним з учених, які входять в групу розробників центру CERN. Згідно з його твердженням, “Кімнати № 404 взагалі не існувало в лабораторії CERN через абсолютно іншої системи нумерації офісів, по якій перша цифра (прим. автора: “4”) означала порядковий номер корпусу будівлі, а комбінація друге – номер кімнати. При цьому було б дивно говорити про кімнаті № 04, враховуючи той факт, що нумерація в CERN починалася з цифри 410″.

Причини і наслідки

Як вже було сказано вище, згідно специфікації протоколу HTTP, “Помилка 404” може бути викликана або невірним зазначенням адреси (URL) запитуваної сайту, або відсутністю документа на веб-сервері. Поширення в Росії підключення до Інтернету за допомогою телефонної лінії (dial-up) додає ще одну ймовірну причину виникнення “Помилки 404”, а саме – поганий зв’язок з модемним пулом провайдера.

Пам’ятка серфера в ситуації 404

Порада 1
Спробуйте перезавантажити сторінку. Можливо, це просто випадковість.
Порада 2
Пошукайте помилки в написанні URL або спробуйте модифікувати розширення завантаження документа (наприклад, поміняти *.htm на *.html і навпаки).
Порада 3
Підніміться в структурі URL на один рівень вище і звідти спробуйте знайти шуканий документ, наприклад:

http://www.vindavoz.ru/docs/users/masha.html
поміняти на
http://www.vindavoz.ru/docs/users/

Порада 4
Спробуйте пошукати потрібну сторінку в пошуковій системі: на відміну від забудькуватих веб-майстрів, спайдери більш відповідально ставляться до змісту своїх індексів.
Порада 5
Зв’яжіться з веб-майстром Інтернет-ресурсу (або зі мною), на якому немає шуканої сторінки, електронною поштою. Напевно він віддячить вам за те, що ви знайшли “побиту” посилання.
Як же схильний реагувати користувач поява повідомлення про Помилку 404″? У більшості випадків будь-які спроби завантажити необхідний документ надалі відхиляються в принципі: люди звикли цінувати час свого перебування в Інтернеті і краще пошукати аналогічний ресурс, що задовольняє їх вимогам. При цьому далеко не кожен знає про третьої причини ймовірної “Помилки 404” – поганий зв’язку – тому не стане обтяжувати себе повторними спробами завантажити бажану сторінку.

“Помилка 404” може виникнути з вини користувача Мережі, який неуважно записав зі слів одного адресу цікавого сайту, або набрав URL в адресному рядку браузера з граматичними помилками. Також “дати маху” здатний веб-майстер, який при реорганізації структури сайту або “чистки” вмісту сервера може за непотрібністю (як йому здається) видалити той чи інший документ. Якщо останній проіндексований пошуковими системами, то цілком можливо, що неіснуючий документ буде виведений в результуючому списку по пошуковому запиту користувача. Або ж конкретний Інтернет-ресурс колись був доданий в закладки браузера, щоб звернутися до нього за необхідності в майбутньому. Таких випадків досить багато, і всі вони ведуть до виникнення “Помилки 404”.

Ну ось, сподіваюся Вам тепер зрозуміло навіщо і чому з’являється така помилка. Чим же примітна сторінка 404 на цьому сайті і чому я зробив з цього цілу новину? Думаю, Ви самі це зрозумієте перейшовши випадково за неіснуючою сторінці або ж прямо зараз, перейшовши за цим посиланням та насолодившись враженням.
P. S. раніше моя сторінка помилки була такою. Різниця відчутна