Pokémon: brilliant diamond

64

Чи замислювалися ви про те, наскільки глибоко в різні сфери могутпроникать гри? різноманітні колаборації, музичні концерти іатрибутика стали настільки буденними, що сприймаються тепер як даність. Чого варта тільки одна франшиза pokémon, яка вважається однією з найбільш впізнаваних ігрових серій в світі! рестораниі футболки, що випускаються великими торговими мережами. Поштові марки істілізірованние каналізаційні люки, які, крім своегопрямого призначення, виконують роль poket-stop’а в мобільній pokemongo. Не можна не згадати і екскурсії в японському національному музеї науки і науки, де відвідувачі могли дізнатися про вимерлих динозаврів і рослинах, зображеннями яких надихалися розробники. Иесли ви подумали про пікачу, то я поспішу вас засмутити-егопрототипом стала звичайна миша. Йдеться про більш грізних звіряток, таких як легендарні діалга і палкія, вперше заявили про себе в2007 році в pokémon diamond&pearl. Нагадати про себе знову вони вирішили в рімейку цих ігор, що вийшов, як це заведено в серії, удвух версіях: pokémon brilliant diamond і pokémon shiningpearl .

Розглядати обидві гри ми не будемо, а зосередимося виключно на версії brilliant diamond, що відрізняється від своєї «сестри» лишьнекоторыми босами, що замінюють один одного, та несколькимидесятками (якщо включати і еволюції) унікальних покемонів. Сюжет, геймплей, стартові покемони і ігровий світ в них абсолютноодінаковие. А тому, найголовнішим критерієм вибору є те, яким саме з легендарних покемонів ви хочете володіти.

Як і в інших іграх серії, дія brilliant diamond&shiningpearl починається в рідному місті нашого героя, який, як і любойподросток, обожнює дивитися телевізор. Після перегляду репортажу сотчетом про безуспішні пошуки червоного гаярадоса, наш герой решаетвзять свого друга і відправитися до найближчого озера, чтобиперевірити його на наявність покемонів. Тільки ось замість злого істрашного водяного “дракона” вони натикаються на професора роуена,який, йдучи в поспіху, випадково забуває свою валізу.наступний за цим напад зграї диких старлі змушують нашихгероїв відкрити валізу і вибрати одного з трьох стартовихпокемонів: вогняного чимчара, водного піплапа або трав’яноготортвіга. Повернувшись в місто, вони повертають валізу власнику, який бачачи те, як вони порозумілися зі своїми покемонами, вирішується надва, доленосних для наших друзів, вибору. Першим стає рішення залишити покемонів у своїх нових власників, а другим-пропозиція відправитися в подорож, метою якого є заповнення покедекса регіону сінно.

Карта регіону звично поділена на локації, з’єднані з маршрутами. Тільки ось відправитися куди захочете не можна-до певного часу шлях на деяких стежках перегороджують і різноманітні завали у вигляді невеликих каменів ілідерев’єв. Обійти їх можна за допомогою “прихованих ходів” – особливих уменійпокемонов, які необхідно спочатку розблокувати в ході великого квесту або в битві з тренером міста. Наприклад« “стартовий” бідуф, якого можна зловити на самого початку гри,здатний використовувати шість з восьми ходів, серед яких естьскалолазание і пересування по воді. Іншим “прихованих ходом” вважається швидке переміщення по карті, що не раз допоможе вамсекономіть свій час.

Втім, зайнятися тут є чим і крім дослідження світу. У каждомгороді проживає безліч народу, старанно трудящих в необходімихдля будь-якого населеного пункту будівлях. Їх можна зустріти в магазинах місцевого тренера і магазинах, де вони продають беззмінні серії покеболли і воскрешаючі кристали. Інші жителіработают в покемон-центрі, головним завданням якого є турбота про лікування поранених звіряток. Небайдужих до них людей ми увідімдаже в парку “площа дружби”, в якому вони допомагають налагоджуватизв’язок між покемонами і їх власниками. Хто не мріяв про те, чтобыпоиграть з відразу з декількома покемонами?

Не можна не відзначити і можливість відвідування магазину стікерів іукрашенія ними покеболлов. Кожен з них додає простенькийвізуальний ефект при появі покемона. Ясна річ, що в боюце не потрібно, але регіон сінно славиться особливим «суперконкурсом» —виставою, в якій четверо виконавців разом зі своіміпокемонамі намагаються завоювати любов глядачів. У справу йде все-барвисті ефекти при кидку покеболла,грізні і страшні гарчання, наганяють острахи на журі, і звичайно ж танці. Нагадують онипростенькую варіацію в стилі guitar hero, з тією відмінністю, що використовується тут лише одна кнопка. Не можна сказати, що ідея хороша, але з метою розбавлення основного геймплея вона не справляється.

Втім, не будемо забувати про те, що brilliant diamond&shiningpearl це не переосмислення, а дослівні рімейки старих ігор, вкоторых йшли на деякі компроміси, які нині смотятсядовольно погано. Мова, звичайно ж, про битви з противниками. Отличии від останніх ігор серії,де вороги були видні на карті, brilliant diamond повернулася до системи рандомних сутичок. Спрацьовують вони автоматично при пересуванні в підземеллях і по траві.проблема тут не в самих битвах, а в їх кількості — безпредметів, що зменшують їх число, вони можуть виникати каждуюсекунду, змушуючи раз по раз дивитися одні й ті ж анімації безоплатності їх пропуску. Ускладнюється це ще й вкрай довгим ірепетативним геймплеєм, в якому, навіть при максимальній швидкості зображення вікон, один хід може тривати до хвилини реального часу. Додайте до цього ще й тренерів, зустріч з которимиавтоматически запускає битву, з якої неможливо втекти, іполучіте ту саму пекельну суміш з безперервних зіткнень.особисто мені це нагадало перші final fantasy, в яких були особиеместа для фарма досвіду, де випадкові битви виникали щосекунди. Тільки ось там ці місця були продумані розробниками, абітурієнти закінчувалися через десяток секунд.

Самі ж битви не зазнали особливих змін-вони покрокові, аво всього поставлена система» трикутника”, в якому каждийіз покемонів володіє прихильністю до будь-якої зі стихій. Кпрімеру, покемони водного типу мають перевагу над вогняними ікам’яними, але пасують перед електричними і трав’яними, а примариполностью недосяжні для фізичних атак, але вкрай вразливі курону від психічних здібностей. Це,а заодно і складність, яка стала трохи вище, якщо порівнювати brilliant diamond з останніми іграми серії, змушує гравця правильно балансироватьсвою команду, нівелюючи слабкі сторони одних покемонівздатностями інших.

Окремої згадки стоять і самі покемони, вибір яких сильноограничен. Тут немає регіональних форм або величезного національногопокедекса. Справа в тому, що при роботі над ремейками було вирішено недобавляти в гру покемонів, які з’явилися після виходаоригінальной гри, а значить звіринець обмежений лише п’ятьма сотнямикласических монстрів. Є правда тут невелика обмовка, точнеедаже дві. При наявності на консолі збережень від pokémon sword&shield і pokémon: let’s go, pikachu!&let’s go, eevee! нашому герою необхідно відвідати флоарома-таун і поговорити з літньою жінкою, яка подарує йому міфічних м’ю і джірачі. Але, крім цього, якщо завершити гру і зібрати повний покедекс, то можнопопасти в парк раманас, де знаходиться кілька нових печер. Кожен з них дає доступ до будь-якого іншого покемона з перших трьох поколінь франшизи, але, щоб отримати, потрібно попередньо знайти спеціальні камені.

І якщо вже мова зайшла про сланцях, то не можна не розповісти і про великомподземелье — величезної локації, що лежить під основним світом і непоступающей йому в розмірах. За своєю суттю воно чимось нагадує зону з останньої sword&shield, адже представлені тут “укриття покемонів” є єдиними місцями в грі, в якій дикі покемони живуть в природних умовах і видно на карті.кожне укриття відокремлено і з’єднане один з одним проходами,які тільки спочатку здаються порожніми. Вони безлюдні-тут непоспорішь,але саме в них наш герой займається розкопками, що супроводжуються невеликою міні-грою з простукування каменів.витягти з землі можна все що завгодно: всіляке сміття і статуідревних покемонів, різноманітні скарби і ті самі каменниетаблічкі, необхідні для отримання легендарних монстрів. До слова, отримані таким чином статуї мають і практичну цінність, адже вони йдуть на прикрасу «секретної бази».

Оригінальні diamond&pearl вийшли ще на nintendo ds, а потомувовсю використовували унікальні можливості консолі у вигляді двоекранів. На одному з нихЗавжди відображався покетч-невеликий аксесуар у вигляді годинника з безліччю корисних і даремнихфункцій, серед яких можна знайти як крокомір і калькулятор, так імашину-лозошукач, що визначає місцезнаходження захованих предметів. Функціонал покетча в рімейку залишився колишнім, заисключением того, що тепер екран з ним можна викликати і прибирати за своїм бажанням. До слова, про годинник, які є немаловажнойчастью гри-зміна доби в грі відповідає реальному, а многіепокемони з’являються лише в певний проміжок часу.

Безумовно радує око візуальна складова гри. Вона проста, володіє малою кількістю анімацій, але від цього не стає більш привабливою. Дивним чином тут виглядає лишьчібі-стилістика, що особливо помітно в боях, де стильрисовки змінюється і герої стають повнорозмірними — слишкомсильная різниця у відображенні всіх персонажів.

Куди гірше цього виглядає технічний стан гри. У нейслучаются вкрай рідкісні осідання, але мова не про них, а про геометріівсех предметів. Всю гру мене не покидало відчуття того, що многіеугли тут намальовані неправильно, а персонаж, хоч і можетдвігаться навскіс, виявляється не здатний проходити в частьпроходов. Відповіді чому так вийшло у мене немає, але найімовірніше заоснову гри була просто взята стара версія карти, в якій небуло можливості переміщень під кутом. Як результат — некоториепроходи, при всій своїй видимій відкритості, залишаються недоступнимидля дослідження. Наприклад, в грі неможливо пройти за частьюстен, куди падає їх тінь — персонаж просто утикається в невидимуюперегородку.

«цікавим» чином відображається в грі і «довга трава». Її головна відмінність в оригіналі полягала в зовнішньому вигляді, що ховається за собою — на відміну від «високої трави» в ній не можна бігати і переміщатися на велосипеді. Проблема криється в тому, що времейке розробники забули відмалювати її правильно і зовнішній вигляд цих чагарників тепер ніяк не відрізняється один від одного. Увага до деталей?

Огляд написаний за цифровою версією гри для nintendo switch, наданої редакції видавцем. Всі знімки екрану, що використовуються в матеріалі, зроблені безпосередньо автором статті.