Подивитися пароль від Wi Fi

435

В даний час багато користуються своєю мережею wi Fi вдома. Все йде своєю чергою, але одного разу може бути таке, що Вам знадобиться дізнатися пароль від свого wi Fi щоб дати його одному або на новий пристрій, а як це зазвичай буває – Ви його вже забули, т. к. давно не цікавилися. Прописали і забули. Часто таке зустрічається.
У цій статті я покажу Вам як можна дізнатися пароль від своєї мережі Wi-Fi. Дізнатися таким способом пароль від чужої мережі не вийде, тому що ми просто подивимося пароль, який зберігся в комп’ютері/ноутбуці, а значить його коли-то вже знали і вводили.

Отже, все що нам потрібно – це комп’ютер або ноутбук, який вже підключено і працює у Вашої Wi-Fi мережі (або колись був у ній).

Клікаємо ПКМ по значку бездротової мережі в треї і вибираємо «Центр управління мережами і загальним доступом»


Тут зліва вибираємо «Управління бездротовими мережами»
Посмотреть пароль от Wi Fi

Тут наданий список всіх Wi-Fi мереж, на якому Ви коли-небудь підключалися. Вибираємо потрібне, клікаєм ПКМ і тиснемо Властивість:
Посмотреть пароль от Wi Fi

В цьому вікні нам потрібна вкладка Безпека і поле «Ключ безпеки мережі». Дані в ньому приховані і для того, щоб побачити пароль, потрібно поставити галочку внизу «Відображати символи»:
Посмотреть пароль от Wi Fi

Тепер у цьому полі і буде показаний Ваш пароль (точніше пароль від мережі Wi Fi до якої підключалися).

Так само відкрити «Центр управління мережами і загальним доступом» можна і через Панель управління.
Інше питання коли чомусь немає пункту “Управління бездротовими мережами”. Тоді потрібно відкрити список підключення клацнувши по значку в треї і вже звідти вибрати властивості:
Посмотреть пароль от Wi Fi

Ці способи однаково підходять як для Windows 7 і Windows 8 і 8.1. Єдине що відрізняється – це інтерфейс.

Дізнатися свій пароль від Wi Fi на Андроїді

Якщо Ви використовували для підключення до мережі телефон або планшет на ОС Android, то можна дізнатися пароль і в ньому.
Для цього необхідно, щоб пристрій вміло Root права і відповідний провідник для перегляду системних файлів.
Я не буду зупинятися на цьому докладно, т. к. сайт присвячений не цієї ОС, але можу Вас направити.
Потрібно перейти в кореневу папку пристрою, а там вже в папку data:
Посмотреть пароль от Wi Fi

Потім там є папка misc в якій знаходиться папка wifi, а вже там лежить потрібний нам файл wpa_supplicant.conf в якому міститься список всіх мереж, до яких підключалися:
Посмотреть пароль от Wi Fi

Залишається відкрити його в редакторі якому-небудь і подивитися вміст.

Дізнатися свій пароль від Wi-Fi роутера/маршрутизатора.

Спочатку потрібно зайти в налаштування роутера. Якщо Ви забули, то я нагадаю.
Відкриваємо ” командний рядок і вводимо ipconfig:
Посмотреть пароль от Wi Fi

Або відкриваємо «Центр управління мережами і загальним доступом» і там тиснемо на наше з’єднання:
Посмотреть пароль от Wi Fi

тиснемо Відомості
Посмотреть пароль от Wi Fi

і дізнаємося:
Посмотреть пароль от Wi Fi

Цими діями ми дізналися адресу для налаштувань Вашого маршрутизатора. Не звертайте увагу на мої дані (ip), т. к. я зараз сиджу і пишу статтю під МТС модемом і у мене немає роутера на даний момент.
У Вас адреса має бути 192.168.1.1 або 192.168.0.1 або 192.168.1.2 і т. д. В залежності від роутера ці адреси можуть бути різними.

Отже, в адресному рядку браузера набираємо адресу 192.168.1.1 (чи який у Вас там здався) і потрапляємо на сторінку авторизації налаштувань Wi-Fi роутера. Там Вам потрібно буде ввести логін і пароль. Якщо Ви його не міняли, то він буде admin й admin відповідно. Іноді пароля не потрібно.
Якщо не пам’ятаєте, то подивіться на “череві” Вашого роутера наклейку, на якій можуть бути вказані дані (Username і Password).
Припустимо що все пройшло добре і Ви ввійшли в налаштування. А де шукати? У багатьох ройтеров налаштування знаходяться по різному. Шукайте в розділі “Бездротові підключення” і в розділі “Основні”, а так само щось зі словом “Безпека” по англійськи буде Wireless Security.
Нижче я покажу кілька скріншотів різних налаштувань роутерів і якщо знайдете серед них свій – добре і робіть як на скріншоті. Якщо не знайдете – робіть і шукайте за аналогією.

Старі моделі D-Link DIR 300:
Посмотреть пароль от Wi Fi

а потім
Посмотреть пароль от Wi Fi

D-Link DSL-2650U:
Посмотреть пароль от Wi Fi

TP-Link TL-WR841N:
Посмотреть пароль от Wi Fi

Asus RT-N13U:
Посмотреть пароль от Wi Fi

Upvel UR-325BN
Посмотреть пароль от Wi Fi

Ну і так далі. Роутерів і моделей багато, всі не показати. Головне зрозуміти сенс, а далі вже знайти за схожими назвами.

Так само подивитися забутий пароль можна і з допомогою сторонніх утиліт і програм, але я б не став ризикувати і шукати їх, а тим більше встановлювати. Вони всі розроблені ентузіастами і невідомо що можете отримати в результаті.

Але все ж найчастіше для того, щоб дізнатися пароль від Wi-Fi, може стати в нагоді лише перший спосіб.