Плюси і мінуси нової яндекс станції міні, про які мало хто замислюється

28

Пам’ятаю, як в 2018 році я стояв у черзі, щоб купити перше покоління яндекс станції. Розумні колонки тоді вже існували, але можливість покористуватися їх російським аналогом сильно розбурхувала розум. Судячи з того, скільки людей було в черзі, здавалося, що так було у всіх, а три години під мінливою погодою тільки підігрівали інтерес. Тоді я купив по одній колонці для дому і для офісу. Зараз пройшло вже більше трьох років, і компанія яндекс випустила вже п’яту колонку в чотирьох серіях.

Коробка більш ніж якісна. А значить, компанія добре ставиться до свого продукту.

Відгук про нову яндекс станції міні

Я почав користуватися цією колонкою близько пари тижнів тому і, забігаючи вперед, скажу, що я так і не включав мікрофон на своїй основній яндекс станції (тієї самої, купленої в 2018 році).

Продається новинка в стильній чорно-фіолетовій коробці, на якій явно не економили. Всередині неї, крім самої станції мімі, є ще досить великий адаптер живлення з вбудованим проводом, коротка інструкція і набір стікерів .

Набір поставки дуже аскетичний.

Адаптер живлення завеликий, зате він брендований.

Я купив модель з екраном в першу чергу через те, що ця ідея мені сподобалася в яндекс станції макс і я просто не міг пройти повз такої корисної функції. Втім, є більш дешева модель без екрану.

Станція макс дійсно хороша, але коштує дорого. А ще, до неї не можна підключати зовнішні колонки. Хоча, навіщо це треба?

Дуже зручно, коли в кімнаті з’являються ще один годинник, який завжди перед очима. Колонка має такий компактний розмір і такий приємний зовнішній вигляд, що я поставив її поруч з imac на робочому столі , і виглядає вона там просто відмінно.

, які полегшать вам життя.

Але на мій погляд можливості екрану використані якось неповноцінно. Думаю, що це можна поправити програмно, і хотілося б, щоб в черговому оновленні це змінили. Я говорю про відображення анімації прослуховування на передньому екрані. У максі дуже зручно, коли можна кинути погляд і зрозуміти, що колонка тебе чує. Тут про це говорить тільки індикатор на верхній панелі . Іноді такої анімації не вистачає, але сама конструкція дисплея не дозволяє дуже просто її реалізувати. Упевнений, що яндекс працює в цьому напрямку і підвищить функціональність. Зате на ньому вже відображається анімація при перегортанні треків і таймер. А це вже не мало.

По суті екран показує тільки час і іноді візуалізує те, що говорить асистент. Зокрема, температуру, якщо запитати її про погоду. Хочеться вірити, що функціональність екрану розшириться . Зараз він корисний більше як годинник, але йому ще є, куди рости, і я все одно виступаю за його наявність.

Екран дозволяє дивитися і час і, візуалізацію деяких простих відповідей, на зразок температури за вікном.

Чим нова яндекс станція міні відрізняється від старої

Напевно, найправильніше було б порівнювати цю колонку з станцією міні першого покоління . Для простого користувача відмінностей не так багато, але головним з них є якість звуку. Тепер вона має потужність 10 вт проти тільки 3 вт у більш ранньої версії. Тобто, різниця в потужності більш ніж триразова.

Для неголосного прослуховування подкастів цього в цілому достатньо, але збільшення потужності виключно позитивно позначилося на якості звуку при прослуховуванні музики. До великої станції воно як і раніше не дотягує, але не варто наївно розраховувати на можливість порушення законів фізики.

Зате до яндекс станції міні як і раніше можна підключити зовнішні колонки через 3,5 мм mini jack. Це дозволяє зробити майже будь-яку акустичну систему розумною. Цієї можливості мені не вистачало в яндекс станції лайт.

Живлення тільки через фірмовий кабель. Mini jack і кнопка блокування мікрофона є.

Ще одна важлива відмінність новинки від першого покоління в органах управління. Як apple відмовилася від touch bar в macbook pro, так і яндекс вирішила більше не застосовувати в конструкції управління жестами. Технічно це здавалося досить крутим способом взаємодії, але на практиці виявилося, що це абсолютно незручно. Класичні кнопки краще, але про це я розповім трохи нижче.

Покористувався новою яндекс станція макс. Homepod, давай, до побачення!

Чим яндекс станція міні 2 відрізняється від станції лайт

Обидві ці колонки зроблені компактними і, по суті, є тільки ключем до аліси. Особливо справедливо це відносно станції лайт. Вона відмінно чує голосові команди і справляється з їх обробкою. На геніальний звук при потужності 5 вт розраховувати не доводиться, але для все тих же подкастів або музики на невеликій гучності більш ніж зійде. Але майте на увазі, що виходу на зовнішні колонки у станції лайт немає . Така можливість у всій лінійці є тільки у міні.

Як і станцію лайт, нову станцію міні можна підключати до wi-fi 5 ггц і використовувати в режимі мультирум.

Зовні колонки відрізняються не так сильно, але деякі істотні відмінності все ж є. В першу чергу це матеріали корпусу. На відміну від тканинного покриття корпусу станції міні, у версії лайт він повністю пластиковий. Зате молодша колонка в лінійці випускається в декількох яскравих кольорах. Вони навіть мають свій характер, і якщо попросити алісу в них включити музику на її смак, то музика буде різною. Навіть apple не зробила такого в новому homepod, хоча додала три нових кольори в лінійку.

Як керувати яндекс станцією міні

Логічно, що колонка з голосовим асистентом повинна управлятися голосом. У звичайному житті так і виходить, але коли вона стоїть поруч з тобою, іноді простіше зробити це руками. Особливо, якщо ти випадаєш радіо або подкаст і не хочеш нічого пропустити, поки колонка знизить гучність, щоб тебе почути, а потім візьме 1-1,5 секунди на обробку запиту.

Коли просто хочеш швидко збільшити гучність, простіше зробити це дотиком. Якщо колонка стоїть на столі, як у мене, це просто і зручно. Правда, я б зробив сенсорні кнопки більш примітними. У них є рельєф, але їх не видно. Для себе я помітив, що орієнтуватися треба на мікрофони. Кнопки розташувалися між ними, і якщо ткнути пальцем в цю зону, то промахнутися практично неможливо. Така ж особливість є і в станції лайт, тому треба щось робити з кнопками.

Кнопки ледь помітні. До їх ісползованіяю треба звикнути.

По суті, на верхній панелі всього три сенсорні кнопки: зменшення гучності, збільшення гучності і універсальна кнопка. Остання при короткому торканні запускає попереднє відтворення або ставить його на паузу, а при довгому — викликає алісу. Свайпи вліво-вправо по цій області дозволяють включати наступний або попередній трек.

Крім відтворення через яндекс музику або прослуховування радіо, музику на колонку можна відправляти через bluetooth. Треба тільки сказати “аліса, включи bluetooth ” і підключитися з телефону. Так само музикою можна управляти через додатки яндекс музика, що теж знайде своїх користувачів.

Чи добре працює аліса

Детально зупинятися на кожній функції аліси не варто. Можете сказати, що я упереджений, але я щиро вважаю її найкориснішим і розумним асистентом в наших умовах. Та ще й з шикарним голосом.

Кому потрібна яндекс станція лайт? повний огляд новинки.

Siri досить дурна для того, щоб робити щось більш серйозне, ніж ставити таймери і відповідати на односкладові питання (і то у неї це виходить не завжди). Google асистент працює непогано, але у нього вистачає обмежень в росії. А у марусі просто не дуже приємний голос, і незважаючи на широкі можливості, вона все одно в звичайному житті проявляє себе слабкіше аліси .

Яку колонку яндекс купити

Для себе я сформував чітке позиціонування кожної моделі яндекс станції. Наймолодша яндекс станція лайт коштує зовсім недорого і дозволяє користуватися всіма можливостями аліси. Ви не будете обмежені в можливостях спілкування з асистентом, але не отримаєте дуже хорошого звуку. Він буде, але особисто мені хочеться більшого.

нова яндекс станція міні є, на мій погляд, більш серйозним продуктом. Крім того, що вона так само пропонує всі принади спілкування з алісою, вона ще й має досить непоганий звук сама по собі. Крім цього, до неї можна підключити колонки. А у версії з екраном це ще й стильний аксесуар для дому.

Такий аксесуар можна поставити і на робочий стіл, і на тумбочку.

Звичайна яндекс станція підійде тим, хто хоче більш повноцінного звуку. Це вже досить серйозна і самодостатня акустична система. Вона буде звучати не гірше аналогів за ціною, але надасть так само можливості голосового асистента і можливість підключення до телевізора для переглядуВідео (у тому числі з youtube). Але управляти відтворенням можна буде тільки голосом. Я, якщо чесно, користувався цими функціями буквально пару раз за три роки.

Яндекс станція макс-це ультимативний гаджет з без перебільшення відмінним звуком, підтримкою 4k по hdmi і пультом з вбудованим мікрофоном для управління алісою. Тобто це не просто хороша якісна колонка, але і повноцінний медіаплеєр. Коштує вона дорогувато, але якщо майже 20 000 рублів для вас не проблема — беріть її. Не прогадаєте.

Яндекс станція макс, якщо вам не шкода 20 000 — найкраще, що можна купити з голосовим асистентом. Але в якості недорогої альтернативи станція міні теж недурна.

Кому потрібна яндекс станція міні

На питання, кому потрібна та чи інша колонка, я вже відповів вище, але можу ще раз сказати, що якщо ви хочете купити недорогий гаджет для управління розумним будинком самих різних виробників — станція міні може виявитися самим універсальним рішенням.

Хороший звук в новій версії, можливість підключення будь-якої, навіть найкрутішої акустики і найкорисніший серед російськомовного населення асистент. . Якщо ви до цього не користувалися подібними речами, раджу вам спробувати.