Південна корея форсує виконання apple закону про лібералізацію магазину додатків

27

Apple опинилася під загрозою санкцій з боку південнокорейських регуляторів. Останні цікавляться ступенем готовності компанії дозволити використання альтернативних платіжних систем розробниками пз для app store. Влада вже попередила про можливе розслідування на відповідність правил apple оновленому закону.

Reuters.com

Криза у відносинах apple з південнокорейською владою настала після того, як країна внесла зміни в закон про телекомунікаційний бізнес в спробі обмежити домінування техногігантів на ринку пз для смартфонів і заборонити операторам магазинів софта на кшталт apple і google брати комісії за покупки в додатках.

Зміни до закону набули чинності минулого місяця, але, за даними представника корейської комісії зв’язку (kcc), apple повідомила владі, що компанія вже виконує його і не потребує зміни політики магазину.

За даними джерел в комісії, регулятор зажадає у південнокорейського підрозділу apple впровадити нову політику, що дає розробникам більше можливостей використовувати альтернативні методи платежів і, якщо apple не виконує нові вимоги закону, може провести розслідування перед тим, як вжити більш суворі заходи, включаючи штрафи та інші покарання.

Google вже повідомила kcc, що має намір виконувати вимоги законодавства, включаючи дозвіл на використання сторонніх платіжних систем розробниками, і готова обговорювати питання з регулятором з наступного тижня.

На думку експертів, apple може втратити в південній кореї через оновленого закону набагато більше, ніж google, оскільки «яблучна» компанія контролює буквально все в своїй екосистемі, від «заліза» і операційної системи до магазину додатків і платіжного сервісу. При цьому, якщо домінування apple буде підірвано на будь-якому з напрямків, це може привести до втрати домінуючої ролі і на інших напрямках.