Pcworld рекомендує чекати intel alder lake, а не оновлювати платформу зараз

11

вихід на ринок процесорів intel alder lake 12-го покоління вже близький і за численними витоками користувачі вже мають досить широке уявлення про їх можливості та переваги. Проте деякі комп’ютерні ентузіасти вже готові до запланованого апгрейду або їм потрібна нова система з інших причин. Багатьох з них мучать муки вибору, купити систему на процесорах поточного покоління або дочекатися виходу intel alder lake, щоб потім не кусати собі лікті. Допомогти їм визначитися взялися фахівці сайту pcworld, які висловили свою думку з цього приводу.вони вважають, що всім користувачам, які задумали оновити свою систему, однозначно слід проявити терпіння і дочекатися початку продажів процесорів intel alder lake, і ось чому.по-перше, гібридна архітектура alder lake привносить в користувальницькі пк абсолютно нову концепцію, яка стане основною на багато наступних років. Використання різнорідних ядер і зараз має місце бути, наприклад в платформах arm і apple, але саме alder lake посприяє її поширенню на windows. При виконанні звичайних повсякденних завдань гібридні процесори будуть споживати менше енергії, що знизить витрати на оплату електроенергії, а також збільшать час автономної роботи ноутбуків, зробивши їх більш компактними через зниження вимог до системи охолодження.

по-друге, власники платформ на процесорах intel 12-го покоління будуть повинні встановити операційну систему windows 11, спеціально оптимізовану під чіпи з різнорідними ядрами. Це означає, що хоч і вимушено, але вони перейдуть на передову ос, адже час windows 10 рано чи пізно підійде до кінця (microsoft припинить підтримку windows 10 home і pro 14 жовтня 2025 року).по-третє, гібридна архітектура alder lake обзаведеться підтримкою оперативною пам’яттю ddr5 і pcie 5.0, що дає їй незаперечні переваги над існуючими платформами, особливо при майбутньому розширенні екосистеми пристроїв з pcie 5.0.

Вартість є найважливішим фактором при покупці комп’ютерних комплектуючих і комп’ютерів. З виходом alder lake неминуче розгорнеться цінова війна між intel і amd, в результаті якої продукція intel, швидше за все, буде мати вельми привабливу цінову сітку.

і нарешті, чекати виходу intel alder lake залишилося зовсім небагато, а наявний запас часу дозволить ще раз переглянути конфігурацію майбутньої системи, визначивши пріоритетні режими його роботи і необхідні для цього компоненти.