Оптимізація жорсткого диска

  266

  Жорсткий диск – це сховище наших файлів і місце, звідки ми завантажуємо нашу систему. Відповідний вибір і подальша оптимізація мінімізують втрати продуктивності, викликані цим пристроєм.

  Вибір диска
  Правильний вибір диска – це перший основний принцип оптимізації. Основні параметри, що відповідають за швидкість роботи:

  • швидкість обертання: більш швидке обертання = більш швидка запис і читання даних. Більшість сучасних приводів мають швидкість обертання від 7200 до 10000 оборотів в хвилину, і ми повинні їх купити. Цей параметр важливий при виборі диска, коли ми будемо використовувати комп’ютер для відтворення і перегляду фільмів в даний час найбільш швидка передача забезпечує інтерфейс SATA 3. Щоб максимально використовувати передачу, комп’ютер повинен мати той же інтерфейс, що і диск.
  • час доступу до даних, відповідає за час (в мілісекундах) для пошуку інформації. Цей параметр важливий при виборі диска при копіюванні великих папок з невеликими файлами
  • ємність буфера: чим вище, тим вище продуктивність системи за рахунок набагато більш швидкого часу доступу до даних для подальших запитів

  Обслуговування диска
  Щоб диск працював оптимально, запам’ятайте правила:

  • ми залишаємо на диску достатньо вільного місця і не допускаємо його значного зменшення. Повністю заповнений диск є основною причиною уповільнення роботи системи. Чим більше вільного місця, тим швидше буде працювати ваш комп’ютер.
  • Перший розділ на диску є самим швидким і повинен бути призначений для системи і встановлених програм. Ми розміщуємо всі інші дані (фільми, музика) на інших розділах. Також добре купити другий диск, наприклад зовнішній, і перенести на нього рідко використовувані файли.
  • періодична очищення диска від непотрібних файлів і видалення непотрібних додатків
  • дефрагментація диска

  Відключити стиснення і шифрування
  Дві часто корисні функції, але уповільнюють доступ до диска з-за додаткових ресурсів, необхідних для підтримки цих процесів: безперервне шифрування / дешифрування та компресія / декомпресія
  У вікні «Комп’ютер» вибраного розділу клацніть правою кнопкою миші (PPM) >>> Властивості >>> Загальні і зніміть прапорець «Стиснути цей диск для економії місця на диску.

  Відключити індексування
  Функція індексування завжди працює у фоновому режимі, оновлюючи себе при додаванні і видаленні файлів. Це значно збільшує швидкість пошуку файлів за допомогою системного пошукового движка. Однак це призводить до того, що диск працює безперервно і «размалывает» його, що знижує продуктивність. Ось чому ми вимикаємо його.
  У вікні «Комп’ютер» на вибраному розділі клацніть правою кнопкою миші (PPM) >>> Властивості >>> Загальні і зніміть прапорець «Дозволити індексування …»
  Крім того, ми відключаємо:
  – на Win7 служба пошуку Windows (WSearch)
  – служби індексування служби WinXP (CiSvc)

  Відключити буферизацію
  Кешування не дозволяє системі передавати дані на диск до простою, що підвищує її продуктивність. Тим не менш, існує мінімальний ризик втрати даних у разі збою живлення або системної петлі, оскільки дані буфера не будуть збережені.
  Пуск >>> PPM для комп’ютера >>> Керування >>> Диспетчер пристроїв >>> розгорніть групу Дискові накопичувачі >>> двічі клацніть на жорсткому диску >>> на вкладці Політика установіть прапорець Увімкнути кешування запису на диск

  Конвертувати розділи FAT в NTFS
  NTFS – набагато більш ефективна файлова система. Тому, маючи розділи FAT, ми конвертуємо його. Кращий спосіб – відформатувати розділ і перенести на нього дані. Якщо це неможливо, Windows дозволяє перетворення для зміни файлової системи на розділі: інструкція

  Відключення підтримки імен файлів у версії 8.3 (тільки NTFS)
  NTFS запам’ятовує два імені для кожного файлу: нове і старе, підтримувані файловими системами DOS. Ця функція може створити велике навантаження на систему при наявності великої кількості файлів.

  Щоб відключити, введіть у командному рядку (запуск від імені адміністратора)
  FSUTIL ПОВЕДІНКА НАБІР DISABLE8DOT3

  або в ключі ми змінюємо значення з 0 на 1
  HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlsetcontrolfilesystemntfsdisable8dot3namecreation

  Зняти позначку часу останнього використання (тільки NTFS)
  Тег «Last Used», що зберігається NTFS і вказує дату останнього використання файлу, також може сповільнити роботу системи з великою кількістю часто використовуваних файлів. Щоб відключити, введіть у командному рядку (запуск від імені адміністратора)
  FSUTIL ПОВЕДІНКА ВСТАНОВЛЮЄ DISABLELASTACCESS 1

  або в ключі ми змінюємо значення з 0 на 1
  HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlsetcontrolfilesystemntfsdisablelastaccessupdate