Огляд warioware: get it together!

90

Якщо озирнутися в історію, то спочатку варіо з’явився в ролі чергового антагоніста для бравого водопровідника маріо в super mario land 2: 6 golden coins для game boy, але згодом переріс статус другорядного персонажа і став головною зіркою відразу двох ігрових серій – wario land і warioware . Перша являє собою класичний платформер з невеликими вкрапленнями «метроідванії», а ось друга є, мабуть, найдивнішим, епатажним і нетиповим дітищем nintendo , яке абсолютно не вписується в благообразний імідж компанії. Нові частини warioware виходили на всіх консолях платформодержателя, починаючи з game boy advance , і ось, нарешті, прийшла черга nintendo switch .

Сюжету в get it together приділено трохи більше уваги, ніж зазвичай це буває в warioware. У пориві жадібності і спраги легкої наживи варіо знову збирається зробити кращу відеогру всіх часів і народів, однак, будучи патологічним растяпой, в черговий раз косячить, і його амбітний шедевр вражає епідемія системних глюків, через які всіх навколо засмоктує всередину ігрової консолі. Дуже шкода, що в реальному світі деяким горе-розробникам вдається уникнути подібної долі, і замість того, щоб відважно боротися з багами та іншими технічними проблемами віч-на-віч, вони нахабно випускають недороблену халтуру у вільний продаж. Правда, до авторів warioware: get it together! це не стосується.

Як і раніше, геймплей в warioware: get it together! полягає в проходженні ланцюжків з мікрогр-коротких випробувань по 3-5 секунд кожне. Чим більше мікроігр ви виконаєте поспіль, тим швидше стане темп, а ось якщо провалитеся чотири рази – ласкаво просимо на екран game over. У кожній сюжетній секції вас чекає близько 10-15 завдань і фінальний бос, часто представляє собою більш затяжну і складну головоломку. Стилістично гра виглядає як сюрреалістичний кітч за межею гарного смаку, а при першому знайомстві виникає стійке відчуття, що в процесі генерування ідей для мікрогр і візуальних образів автори влаштовували мозковий штурм під впливом звеселяючого газу, галюциногенів і японських телевізійних шоу з великою кількістю туалетного гумору. Не чекайте нічого нормального-ви будете голити пахви античним статуям, затикати ніздрі гігантському літаючому носі, чистити котячий лоток , ухилятися від пташиного посліду, гасити барбекю за допомогою фонтану «пісяючий хлопчик», доїдати кукурудзу під хеві-метал і багато іншого, в тому числі зав’язане на відсиланнях і пародіях на франшизи nintendo. Звичайно, в наявності є і більш традиційні види задачок, на зразок головоломок на запам’ятовування, знаходження відмінностей в картинках і класичних лабіринтів.

Проекти в серії warioware завжди створювалися з урахуванням індивідуальних особливостей консолей nintendo, кожен раз пропонуючи незвичайний спосіб управління: warioware: twisted! для game boy advance випускався на спеціальних картриджах з вбудованим гіроскопом, головною фішкою warioware: touched! для nintendo ds був сенсорний екран, версія для nintendo wii під назвою smooth moves на повну котушку задіяла управління рухом c допомогою контролера wii remote і так далі. Як неважко здогадатися, warioware: get it together! розроблявся спеціально під контролери joy-con , що дозволяють миттєво переключитися між одиночною і кооперативною грою, а також між портативним і стаціонарним режимом. Проте, на відміну від попередників, управління тут не є ключовим аспектом у зв’язку з певними обмеженнями, які накладає гібридна конструкція консолі. На превеликий жаль, get it together! не використовує ні гіроскоп, ні сенсорний екран в портативному форматі, так як, очевидно, автори намагалися уніфікувати схему управління для всіх гравців.

Основні зміни торкнулися безпосередньо сам геймплей. Якщо раніше численні колоритні персонажі з всесвіту варіо були присутні виключно в якості фону, то тепер вони стали безпосередніми учасниками подій. Всього в get it together! 20 унікальних іграбельних героїв, яких ви будете відкривати в процесі проходження сюжетного режиму. Кожен володіє своїми унікальними здібностями і слабкими сторонами. Наприклад, варіо може літати вгору-вниз, вліво-вправо за допомогою реактивного ранця і наносити удари, але тільки на коротку дистанцію і тільки по горизонталі, а ось доктор крайгор літає у всіх напрямках, але не вміє битися, в той час як тінейджер-переросток 18-вольт завжди сидить на місці, але при цьому може прицільно стріляти в будь-яку точку на екрані.