Огляд відеокарти asus rog strix lc geforce rtx 3080 ti oc (12 гб) з рідинною системою охолодження

113

Думаємо, не потрібно зайвий раз вам пояснювати ситуацію на ринку відеокарт, яка склалася на сьогоднішній день. Проте, прогрес, як то кажуть, крокує по планеті семимильними кроками, і краще тому підтвердження — нова відеокарта від компанії asus — rog strix lc geforce rtx 3080 ti oc.

Власне, все б нічого, тільки у цієї самої відеокарти є ще й рідинне охолодження. І воно (сжо) йде в комплекті. Що ж, давайте подивимося.

Поставляється пристрій в досить габаритній картонній коробці з логотипами rog strix, назвою самої моделі, зображенням цієї самої моделі і технічними нюансами на лицьовій стороні. На зворотному можна побачити інформацію про ключові особливості пристрою: безпосередньо сжо, новий дизайн і підтримка фірмового пз.

У комплекті поставки, крім самого пристрою з вищезгаданою системою охолодження, присутні керівництво користувача, традиційна подячна картка, дві стяжки на липучках і невеликий брелок у вигляді лінійки в подарунок. І, так, як ви, напевно, зрозуміли, збирати сжо окремо не доведеться-все вже зроблено за нас на заводі.

Наше головне завдання-знайти, куди все це справа взагалі зможе поміститися, тому що відеокарта, враховуючи обставини, ну дуже габаритна (більше двох слотів розширення). А ще вона ну дуже незвично виглядає: дизайн у новій відеокарти такий, що мимоволі згадуєш кораблі прибульців з американських літніх блокбастерів.

Найбільше цьому сприяє кожух системи охолодження незвичайної ламаної форми. Весь верх, до слова, виконаний з якісного пластику. Нижня частина, в свою чергу, виконана з металу, на якому розташувалися назва серії і дзеркальний логотип rog. Біля шлангів можна знайти перемикач між різними профілями bios.

Перший розрахований на максимальну продуктивність, другий — на низький рівень шуму.

З точки зору інтерфейсів підключення дисплеїв все досить стандартно: три порти displayport 1.4 a і два порти hdmi 2.1.

Сама ж відеокарта підключається за допомогою трьох 8-контактних кабелів живлення. На задній частині можна також виявити два 4-контактних коннектора для підключення додаткових вентиляторів. Що ж стосується, так би мовити, вбудованої системи охолодження, вона представлена 240-мм алюмінієвим радіатором з двома вентиляторами (до 2500 об/хв).

Зрозуміло, не обійшлося без шлангів (дві штуки, довжиною 60 см, з подвійною тканинної опліткою), а також масивної мідної пластини, на якій кріпиться водоблок з вбудованою помпою.

Всюдисуща rgb-підсвічування, звичайно, теж присутній-підсвічується верхня частина (вищезгаданий кожух і логотип rog), бічний логотип (ледве-ледве) і вентилятори на радіаторі. Управляти всією цією справою можна і потрібно за допомогою фірмового програмного забезпечення. Ну і так — до слова — найкраще підсвічування виглядає при вертикальній установці відеокарти.

До речі, про пз: для плідної роботи з даною моделлю розробники не полінувалися і спорудили цілу фірмову утиліту-gpu tweak iii. За допомогою даного по можна запросто подражогнать відеокарту (хоч собі в ручному, хоч в автоматичному режимах), виводити потрібні дані поверх екрану, запустити потрібні сторонні програми…

Є навіть своя власна версія gpu-z.

Як бачимо, в режимі простою температура графічного процесора коливається на позначках в 27-32°с, при цьому вентилятори не працюють. Що називається, в стоці під навантаженням тактова частота графічного процесора піднімається до значень в 1925-1935 мгц. При розгоні ці показники збільшуються до 2020-2040 мгц.

Що ж стосується нагріву, то, при автоматичному режимі роботи вентиляторів, пікова температура графічного процесора, яку вдалося зафіксувати, становила 50-52°с.і це прямо дуже хороші показники, що свідчать про те, що система охолодження ос своєю функцією більш ніж справляється.

При цьому не було помічено скільки-небудь значущих шумів-відеокарта працює напрочуд тихо.

В іграх результати передбачувано шикарні. Дозвіл wqhd відеокарта взагалі клацає, як горішки. У дозволі 4к середні показники fps наступні: assassin’s creed valhalla — 68-70, far cry 5 — 125-128, hitman 3 — 105-109, cyberpunk 2077 — 53-57, metro exodus — 105-108. В общем-то, теж досить впевнено.

традиційно резюмуємо

Відеокарта asus rog strix lc geforce rtx 3080 ti oc — це, безумовно, новий крок у розробці графічних адаптерів. По суті, пристрій на даний момент практично не має аналогів на ринку. Як результат, відмінні показники по продуктивності, відмінний розгінний потенціал і при цьому ніяких “космічних” температур під навантаженням.

Так, карта залишається відносно холодною і, що важливо, тихою. “космічна” тема, якщо і простежується, то тільки щодо зовнішнього вигляду-виглядає відеокарта просто шикарно, особливо в разі вертикальної установки. Головне треба підготувати корпус для такої відеокарти, не в кожен вона влізе.

Єдиний камінь спотикання у всьому цьому — ціна, 189 000 рублів. Але тут вже нічого не попишеш: по-перше, час зараз таке (але навіть з поправкою на час – карта дорога); а, по-друге, все-таки це флагманське і навіть, можна сказати, унікальне рішення, так що і цінник цілком відповідний.