Nvidia заявила, що не боїться підвищення цін на виробництво чіпів

77

У конференції citi global взяла участь фінансовий директор nvidia колетт кресс (colette kress), перелік обговорюваних питань виявився передбачуваним. Дефіцит відеокарт та інших компонентів, зростання витрат і ситуація з майнінг — всі ці теми не зникають з порядку денного вже кілька місяців поспіль.

Джерело зображення: citi

В першу чергу звернемо увагу, що nvidia визнає, що ціни на відеокарти ще далекі від рекомендованих, та й зростання витрат на виробництво відеокарт в останні місяці мав місце. Зауважимо, що витрати продовжать зростати, адже контрактні виробники, включаючи samsung і tsmc, оголосили про прийдешні підвищення цін на свої послуги. Тим не менш, колетт кресс стверджує, що nvidia такої тенденції не боїться, оскільки звикла до безперервного зростання витрат з самого моменту свого заснування. Утримати прийнятну норму прибутку компанії вдається за рахунок зміни структури продажів продукції. Іншими словами, в роздріб надходить більше дорогих відеокарт, і поки це дозволяє компенсувати зростання витрат.

Високопоставлена співробітниця nvidia визнала актуальним прогноз про відсутність реальної можливості усунути дефіцит ігрових відеокарт до кінця поточного року. При цьому компанія робить все можливе для вирішення проблеми. Виробникам відеокарт вона допомагає отримувати в адекватних ситуації кількостях не тільки графічні процесори, але і супутні компоненти. З постачальниками укладаються довгострокові контракти, і nvidia підкреслює, що володіє достатньою вагою в діловому світі для успішного проведення подібних переговорів.

При всьому цьому nvidia задоволена підсумками співпраці як з tsmc, так і з samsung. У поточному поколінні графічних рішень перша постачає її 7-нм прискорювачами ampere для серверного сегмента, а друга поставляє 8-нм ігрові графічні процесори для відеокарт geforce rtx 30-ї серії. Останнім керівництво nvidia пророкує світле майбутнє, оскільки на відеокарти з підтримкою трасування променів перейшли тільки 20% власників geforce, і ринок зберігає великий потенціал модернізації.

Не в останню чергу такою статистикою nvidia пояснює і свою впевненість у відсутності загрози чергового «кріптопохмелья», яке пару років тому залишило компанію зі значним запасом нереалізованих чіпів покоління pascal після обвалу кріптовалютного ринку. На цей раз, як любить повторювати керівництво компанії, геймери готові купувати актуальне покоління ampere, оскільки попит значно перевищує пропозицію. У той же час, як вважає колетт кресс, майнер просто не в силах були скупити істотну кількість відеокарт з даною архітектурою, оскільки вони просто випускалися обмеженим тиражем. Тобто, на вторинному ринку навіть у разі обвалу кріптовалютного ринку істотної кількості старих відеокарт покоління ampere ми не побачимо.

Nvidia продовжує вважати дуже ефективним прийняте рішення розділити продукцію по цільових сегментах з точки зору застосовності для майнінг. Професійні гравці кріптовалютного ринку отримали доступ до прискорювачів cmp, які на вторинному ринку не будуть затребувані геймерами. Любителі ж ігор купують відеокарти серії lhr з штучно обмеженою продуктивністю в майнінг. Керівництво nvidia продовжує наполягати, що експеримент повністю себе виправдав, і купити ігрові відеокарти в результаті стало простіше.