Nvidia: виручка в останні роки зростала не тільки за рахунок подорожчання відеокарт

32

Перепочинок після «першого кріптовалютного буму» була не такою тривалою, щоб споживачі встигли забути про завищені ціни на відеокарти, та й «друга хвиля» не була до них милосердна. Фінансовий директор nvidia продовжує вважати, що за останні пару років виручка компанії виросла і за рахунок збільшення кількості продаваних відеокарт, а не тільки за рахунок зростання цін.

Джерело зображення: pixabay

Вивести на подібну розмову колетт кресс (colette kress) спробував ведучий заходу credit suisse, яке пройшло в очному форматі на цьому тижні. На думку експерта, темпи зростання виручки nvidia в останні роки підозрілим чином змінилися, співпавши за часом з черговими етапами кріптовалютной лихоманки. Так, якщо ще пару років тому середньорічний темп приросту виручки nvidia не перевищував 25 %, то в останні два роки він помітно виріс до 40 або навіть 60 %. Автор питання припустив, що останнім часом темпи зростання середньої ціни реалізації набагато сильніше впливають на виручку nvidia, ніж безпосередньо збільшення кількості реалізованих відеокарт.

Фінансовий директор компанії не стала конкретизувати, в якій пропорції обидва фактори впливають на виручку, але зізналася, що місце мають обидві тенденції, хоча і не стала списувати все на кріптовалютний фактор. За її словами, попит на відеокарти nvidia зростає не тільки з боку геймерів, але і з боку представників творчих професій, які створюють цифровий контент. Додаткові гроші компанії приносять як нові користувачі, так і ті споживачі її продукції, що переходять на більш дорогі відеокарти.

Що стосується впливу майнінг на ситуацію з доступністю відеокарт, колетт кресс зізналася у відсутності у кого-небудь дієвих способів чітко відстежити долю кожної проданої відеокарти. При цьому пропоновані компанією заходи по “сегрегації” геймерів і майнер керівництво nvidia вважає достатніми і ефективними. За прогнозами самої компанії, в поточному кварталі виручка від реалізації спеціалізованих прискорювачів cmp виявиться зневажливо низькою.