Новини інвестиції україни

9-8-2021

В україні розгортається гучний скандал по темі інвестицій з китаю.  Одна з основних цілей візиту-роз’яснити “небезпеку” китайських інвестицій в україну. “ми вважаємо, що китай намагається інтегруватися в економіку країн по всьому світу, в тому числі через проект «шовкового шляху», і через привабливі інвестиції … Ми повідомляємо друзям і партнерам про небезпеки, які таять китайські інвестиції», – заявив джон болтон.Також хочемо порекомендувати почитати новини Києва на сайті .

Не вдаючись у подробиці питання, як це зробив і сам пан болтон, спробуємо зрозуміти: може бути, високопоставлений американський чиновник приїхав до нас з пакетом альтернативних привабливих інвестиційних проектів з сша? може бути, високий рівень вже існуючих інвестиційних вкладень сша в україну дозволяє американській адміністрації давати такі нав’язливі і неоднозначні поради?

Відповідно, виникає обґрунтоване питання: чому ми повинні слідувати порадам сша і відмовлятися від інвестицій з інших країн, якщо самі сша аж ніяк не поспішають інвестувати в україну? швидше за все нам скажуть, що відповідь на це питання лежить не в економічній, а в політичній площині. Але і у нас на такі далекі від здорового змила політичні трактування є свої аргументи. Останні п’ять років україна занадто часто надходила всупереч власним економічним інтересам, керуючись більш ніж сумнівними резонами “політичної доцільності”. Результат такого підходу очевидний-зруйнована і стагнуюча економіка країни. То чи варто продовжувати цю руйнівну для економіки україни політику на догоду заокеанським радникам?