Nissan адаптує свої автомобілі до наявних напівпровідникових компонентів

41

Глава tesla ілон маск (elon musk) вже описав один із способів боротьби з наслідками дефіциту напівпровідникових компонентів — ця компанія переробила дизайн бортових електронних систем, щоб забезпечити їх випуск за рахунок комплектації наявними чіпами. Компанія nissan motor діє аналогічним чином, планомірно скорочуючи частку спеціалізованих компонентів у своїй продукції.

Джерело зображення: pixabay

Як пояснює nikkei asian review, раніше компанія nissan покладалася на розроблені на її замовлення чіпи для управління гальмівною системою власних автомобілів і відображення швидкості на спідометрі. В умовах дефіциту їй доводиться покладатися на універсальну компонентну базу — відповідні чіпи не тільки на 10% дешевше спеціалізованих, але і банально є в наявності.

Сучасний автомобіль містить від 400 до 500 напівпровідникових компонентів. Nissan збирається почати з заміни 10% використовуваних компонентів зі спеціалізованих на універсальні. Інші японські виробники можуть наслідувати приклад nissan, вже відомо про відповідні плани suzuki і subaru. Toyota motor, яка є світовим лідером за кількістю автомобілів, що випускаються, поки вважає за краще наполягати на збільшенні постачальниками складських запасів, які згладжували б коливання попиту і пропозиції. При цьому листопадові плани з випуску продукції toyota змушена скоротити на 15 %, хоча і розраховує з грудня планомірно збільшувати обсяги виробництва автомобілів.