NirCmd: список функціональних команд

  269

  NirCmd

  Ліцензія: безкоштовно
  Платформа: Windows 9x / 2000 / XP / Vista / 7 і серверні версії (підтримка 32 і 64 біт)

  опис
  Додаток являє собою невеликий інструмент командного рядка , який дозволяє виконувати безліч складних команд. Наприклад, у нас є можливість додавати і видаляти розділи реєстру, перезавантажувати комп’ютер, керувати службами і процесами, редагувати файли, видаляти кошик, очищати вміст буфера обміну, а також відкривати і закривати лоток для читання компакт-дисків.
  Більшість команд можна викликати, ввівши їх у полі «Виконати» (Win + R). Але це рішення не практично. Набагато більш функціонально створювати ярлики для часто використовуваних команд NirCmd. Ви також можете використовувати командні файли BAT або CMD, що містять кілька команд. Якщо двічі клацнути по файлу всі команди будуть виконуватися одна за одною.

  завантажити

  Знімок екрана:

  Навчальний посібник:
  NirCmd – це інструмент командного рядка, що дозволяє легко виконувати безліч складних завдань. Після завантаження програми саме час використовувати його на практиці. Інструмент управляється з командного рядка, і синтаксис вводяться вами команд:

  nircmd.exe [команда] [параметри команди]

  Важливо отримати додаток до папки, яка знаходиться в області змінних середовища, наприклад, C: Windows. Тоді нам не потрібно вказувати повний шлях до файлу nircmd.exe (в іншому випадку вимагається повний шлях, наприклад, H: nircmdnircmd.exe). Додатково, після розпакування і запуску файлу nircmd.exe (Vista / 7: запуск від імені адміністратора), натисніть кнопку « Копіювати в каталог Windows» .

  Створити корисні ярлики для часто використовуваних команд
  Введення ярликів у вікні командного рядка недоцільний. Тому краще всього створити ярлик для обраної команди. Двічі клацніть на ярлику, створеному таким чином, очистить корзину, вимкне систему або відкриє лоток для читання компакт-дисків.
  Щоб створити ярлик, натисніть PPM на робочому столі >>> Створити >>> Ярлик >>> у полі розташування введіть команду у формі:
  Параметри функції nircmd.exe наприклад, nircmd.exe cdrom open j:
  (якщо файл nircmd.exe не знаходиться в розташуванні змінних середовища, то ми даємо повний шлях до файлу, забраного в лапки >>> c: H: nircmdnircmd.exe» відкрийте:

  NirCmd: список функциональных команд

  Використання пакетних файлів
  Пакетні файли (.BAT, .CMD) дозволяють запускати кілька команд одну за одною. Ми просто вставляємо команди в Блокнот (кожна команда в окремому рядку) і зберігаємо файл з розширенням bat / cmd.
  Приклад вмісту файлу з декількома командами:

   nircmd.exe cdrom відкрити j:nircmd.exe cdrom закрити y:nircmd.exe mutesysvolume 1nircmd.exe mutesysvolume 0nircmd.exe вимкнути монітор 

  Приклади застосування

  • nircmd.exe cdrom відкрити J:
   вийміть лоток для дисковода з написом J
  • nircmd.exe закрити J:
   закрийте витягнутий лоток CD літерою J
  • nircmd.exe changesysvolume 2000
   збільшення об’єму системи на 2000 одиниць (з наявних 65535). Щоб зменшити гучність, додайте “-” >>> -2000 до числа
  • nircmd.exe setsysvolume 65535
   установка гучності на заданому рівні. Введіть число від 0 (мінімальна гучність) до 65535 (максимальна гучність)
  • nircmd.exe mutesysvolume 1
   повне відключення динаміка. При введенні 0 гучність включається (включається)