Не картинкою єдиної: як підвищити якість запису звуку

9

Із записом відео сучасні цифрові камери справляються відмінно. Але якість аудіодоріжки часом відстає від картинки: вбудовані мікрофони не завжди здатні витягнути звук, особливо якщо навколо шумно. Вирішити цю проблему допоможе зовнішній аксесуар. У портфоліо sony є моделі на будь-який сценарій і гаманець. Розповідаємо про найцікавіші.

Sony xlr-k3m – все в одному

Навіть у самих просунутих мікрофонів бувають недоліки. Одна з типових проблем – не дуже зручне з’єднання з камерою під час запису серйозного репортажу або інтерв’ю в польових умовах. Додатковий пристрій зі своїм кабелем знижує мобільність оператора і ускладнює процес зйомки. Положення врятує спеціалізований комплект аксесуарів з xlr-інтерфейсом. Адаптер для мікрофона sony xlr-k3m кріпиться прямо на камеру і не заважає вибирати вдалі ракурси.

Гаджет отримав два комбінованих роз’єми xlr / trs і стандартний 3,5-мм аудіопорт. Вони дозволяють підключати до камери різні моделі мікрофонів, при цьому гостронаправленная модель з вітрозахистом вже входить у вартість комплекту. Xlr-адаптер також можна розмістити на спеціальній клітці (риг) за допомогою подовжувача. Завдяки такому набору функцій модель підходить для вирішення професійних завдань і може стати відмінною заміною зовнішньому рекордеру.

Аудіосигнал передається на камеру в цифровому вигляді і не втрачає в якості. А за рахунок особливої конструкції, переважної вібрації, знижуються низькочастотні шуми, які здатні зіпсувати звукову доріжку. На корпусі адаптера розташовані власні елементи управління. З їх допомогою можна регулювати рівень запису, роботу атенюатора і фільтра низьких частот, не збиваючи настройки камери. Ще одна важлива властивість аксесуара-сумісність з класичними моделями камер. На його корпусі передбачений перемикач для вибору між цифровим і аналоговим сигналом, в залежності від характеристик техніки.

Дізнатися докладніше про комплект sony xlr-k3m

Sony ecm-cg60 — зручний інструмент для оператора

Гостронаправлений конденсаторний мікрофон незамінний для інтерв’ю та репортажів. На відміну від традиційних побратимів, що захоплюють звук з усіх боків, він точно фокусується на джерелі аудіо, ігноруючи більшу частину фонового шуму. Аксесуар має хорошу чутливість і пристойний частотний діапазон: від 40 гц до 20 кгц. Завдяки такому охопленню він впорається не тільки з голосом, але і музикою (наприклад, при записі виступів вуличних виконавців). Штатний захисний чохол, зрізає шум вітру при записі, теж здорово виручає в умовах мегаполісу.

Тримач додатково гасить сторонні звуки, що виникають при роботі зуму камери і натисканні кнопки запису. На корпусі аксесуара передбачений перемикач для додаткового фільтра, переважної низькі частоти. Пристрій розміщується на камері через інтерфейс гарячого черевика mi-shoe. Або на підвісній рамі за допомогою стандартного різьбового кріплення на ¼ дюйма. Г-подібний штекер діаметром 3,5 мм спрощує підключення і живить мікрофон від камери. В якості альтернативи можна використовувати лужну ааа-батарейку, яка вставляється в корпус аксесуара.

Sony ecm-gz1m — звук з зумом

Конденсаторна модель в тонкому корпусі підійде власникам невеликих камер з інтерфейсом гарячого черевика mi-shoe. За рахунок скромних габаритів вона не завадить роботі оператора навіть при записі роликів на ходу. Ключова особливість ecm-gz1m-зміна діаграми спрямованості в залежності від формату зйомки.

У режимі zoom мікрофон автоматично підлаштовується під фокусну відстань об’єктива. При зйомці здалеку він діє як гостронаправленная модель, а поблизу розширює сектор захоплення звуку в зв’язці з вбудованими мікрофонами камери. Втім, пресет “гармати” легко виставити і вручну — виручає, коли потрібно відрегулювати фокус, не змінюючи джерело звуку.

Якість запису не зіпсує навіть вітряна погода. Додатковий захист від шуму, крім знімною поролоновою насадки, передбачена і в мікрофонній решітці. Частотний діапазон від 150 гц до 15 кгц дозволяє працювати не тільки з голосом, але і з іншими звуками при зйомках на природі або запису концерту.

Sony ecm-xyst1m-легкий спосіб записати влог

Стереофонічний мікрофон, володіючи невеликими габаритами, здатний кріпитися навіть до камер без інтерфейсу гарячого черевика mi-shoe-спасибі мультиконтактному інтерфейсу. Конструкція включає два рухомих модуля з регульованим кутом повороту до 120 градусів. Це дозволяє легко змінювати діаграму спрямованості в різних сценаріях: від запису селфі до групових інтерв’ю. Невелика вага і можливість змінювати кут запису роблять цей мікрофон універсальним рішенням для захоплення звуку.

Ecm-xyst1m-електретна конденсаторна модель з високою чутливістю. Мікрофон захоплює практично будь-який звук, відсікаючи низькі частоти за допомогою особливого фільтра. Для вітрозахисту в наборі є спеціальна насадка. А від перешкод з боку камери позбавляє система амортизації в основі аксесуара.

100-грамовий аксесуар запросто стане кращим другом відеоблогера.

Його легко розмістити на недорогому стабілізаторі або штативі. Окремий акумулятор стереомікрофону не потрібно, адже живиться він безпосередньо від камери.

Sony ec-mw2bt — запис без проводів

Бездротовий мікрофон особливо корисний для запису блогу і створення креативного контенту: його можна причепити на одяг. У тандемі з петличним lv1 він не буде кидатися в очі на відео, а якість звуку буде високим. Виручить він і на довгій дистанції: оскільки далекобійність становить 200 метрів, аксесуар можна розмістити окремо від камери без втрати якості аудіо.

У приймач, який приєднується до мультиінтерфейсного роз’єму камери, вбудований додатковий мікрофон. Він дозволить записувати інтерв’ю з кількома людьми одночасно. Можна перемикатися між режимами запису mic, rcvr і mix, захоплюючи звук тільки з основного, операторського або обох аксесуарів відповідно. Підтримка кодека aptx low latency гарантує мінімальну затримку, що важливо для найкращого узгодження аудіодоріжки з відеорядом.

Незважаючи на скромні габарити, мікрофон прослужить до 9 годин на одному заряді акб. Гаджет захищений від вологи і пилу, без проблем працює на вулиці. Вбудований атенюатор полегшує регулювання рівня запису і захищає мембрану мікрофона від перевантаження. Все це робить аксесуар універсальним рішенням для створення авторського контенту.

Sony ecm-lv1 — розмір не має значення

Мініатюрна нагрудна модель («петличка») стане в нагоді в різних ситуаціях. Мікрофон можна акуратно заховати за відворот коміра або клапан кишені. Ecm-lv1, завдяки обертовій кліпсі, кріпиться до одягу під довільним кутом. Ненаправлений капсуль чітко фіксує звук з будь-якого боку. У комплект входить захисний екран, який зменшує шум вітру і звуки дихання мовця. Ще одна корисна особливість-живлення від коннектора. Тому при роботі з сумісними камерами не буде потрібно додаткова батарея.

Повністю можливості “петлички” розкриваються в зв’язці з бездротовою моделлю ecm-w2bt. Тандем з двох аксесуарів забезпечить відмінну якість звуку, зберігши мінімальну вагу системи і акуратний вигляд спікера в кадрі. Мініатюрну модель також можна використовувати спільно з практично будь-якою камерою, диктофоном, аудіорекордером і системами бездротових мікрофонів. Єдина умова-наявність мікрофонного входу у “напарника”.

Зовнішній мікрофон-відмінне доповнення до цифрової камери. Він дозволить підтягнути якість звуку і значно розширити можливості пристрою при роботі в студії і за її межами. Обмежуватися одним аксесуаром необов’язково-їх, подібно об’єктивам, можна міняти на льоту разом з сюжетом ролика.