Найбільший китайський виробник мікросхем smic інвестує 11,22 млрд. Доларів в нові заводи

90

Китайська компанія smic продовжує розширювати свою частку на ринку напівпровідників, тільки за другий квартал, збільшивши прибутковість на 21,8%, що еквівалентно 5,3% від усього світового ринку.

Реклама

Такі результати виводять виробника в безумовні лідери піднебесної, тому не дивно, що в планах smic подальше розширення виробництва. Підтвердженням цих намірів стала заява про початок будівництва нового заводу під шанхаєм, потужностей якого вистачить на обробку до 100 тис.компонентів на місяць.

Деякі подробиці про майбутнє підприємство стали відомі і завдяки аналітичному агентству bloomberg, згідно з ними smic збирається заручитися підтримкою місцевої муніципальної влади. Поки невідомо, про які саме дотації йдеться, але вже відомо, що новий завод буде побудований в південно-східному передмісті шанхаю, в якому діє своя економічна зона.

фото: bloomberg

Що стосується розподілу активів, то за попередніми даними, за smic буде закріплений 51% акцій, тоді як залишився пакет буде поділений між муніципалітетом, який повинен отримати 25%, і сторонніми інвесторами, при загальному розмірі статутного капіталу 5,5 млрд.доларів сша. Також очікується, що в рамках цього виробництва будуть використані найбільш просунуті нанотехнологічні процеси, починаючи з 28-нм. Вражає і сам бюджет на будівництво заводу, на який було відведено 8,87 млрд. Доларів.

У найближчому майбутньому smic збирається побудувати ще одне підприємство, вибравши на цей раз південний шеньчжень. Правда, поки мова йде про більш скромному проекті, бюджет якого склав 2,35 млрд.при потужнісному потенціалі до 40 тис. Кремнієвих пластин 300-міліметрового типорозміру на місяць проти прогнозованої сотні тисяч споруджуваного шанхайського гіганта.

І тут озвучується готовність місцевої влади взяти безпосередню участь у будівництві, хоча згадуються і західні постачальники, на літографічні технології яких так сподіваються в smic. Їх сподівання трохи затьмарюють американські санкції, накладені на унікальну технологію, проте є надія, що китайським промисловцям вдасться обійти ці обмеження, оскільки літографія не відноситься до передових проектів штатів.