Наголос Word

511

Іноді потрібно “зробити” Знак наголосу в Word. От тільки знайти як його поставити буває складно. Існує кілька способів для цього.

1) З допомогою спеціальної вставки символу.
Ставимо курсор після букви, на яку потрібно поставити наголос.
У верхньому меню вибираємо «Вставка» —> «Символ». Вибираємо в Наборі «об’єднані діак.знаки» (2007, 2010 word) або «область особистого застосування» (2003) і шукаємо там знак наголосу. Тиснемо “Вставити” і закриваємо.
Ударение Word

Повинно вийти.

Якщо не вийшло з першого разу, то зробіть за аналогією зі скріншотом.
Так само можете вручну в поле Код знака ввести число 0300 або 0301

2) З допомогою заміни символів.

Як би продовження першого способу, але рішення трохи інше.

Отже, ставимо курсор після потрібної літери, а потім набираємо на клавіатурі цифри 0300 (для лівого нахилу наголосу) або 0301 (для правого)
Ударение Word

Після цього натискаємо на клавіатурі кнопку Alt зліва від пробілу, а потім не відпускаючи тиснемо кнопку Х (клавіші Alt+X). Повинно вийти.
Ударение Word

Можете використовувати так само 0340 і 0341 відповідно.

3) З допомогою виділення.

Можна виділити (а можна і так само поставити після) потрібну букву, а потім, натиснувши і утримуючи кнопку Alt на цифровому блоці клавіатури, набрати +0769 (або просто 769), відпустити Alt. Наголос так само має з’явитися.
Якщо використовувати 0768 (або 768), то наголос покладена з іншим нахилом.
Ударение Word

Якщо Ви не особливо заморчиваетесь з приводу правопису (нахил або підкреслення), то можна скористатися будь-яким способом для постановки наголосу. Якщо ж Вам це більш-менш важливо, то можете поексперементувати і побачите що в деяких способах сам Word підкреслює слово як синтаксичну помилку (оскільки відбувається заміна літери на її кодове позначення), а в інших способах все нормально. Ще є нюанси, коли в деяких шрифтах відображення слова буде некоректним.
Так само можна налаштувати макроси або Автозаміну для того, щоб ставити знак наголосу було простіше і швидше.