Mitsubishi представила новий концептуальний автомобіль emirai xs drive

44

Вже кілька років mitsubishi використовує свої концепт-кари emirai для демонстрації новітніх автомобільних технологій. Останній з них, emirai xs drive, здатний стежити за водіями і пасажирами, а за допомогою фар звертає увагу на потенційні дорожні небезпеки.

Можливо, його краще назвати” концептуальним салоном”, xs drive оснащений камерами ближнього інфрачервоного діапазону, які уважно стежать як за водієм, так і за пасажирами.

Що стосується водія, то програмно-апаратний комплекс, що складається з камери і програмного забезпечення на основі штучного інтелекту, дозволяє виявити сонливість або раптове нездужання. Система може відстежувати такі моменти, як закриті очі або відкритий рот, а також, фіксує зміни кольору шкіри, частоту дихання і серцевого пульсу.

Якщо система визначить, що водій втратив свідомість або з інших причин не може безпечно керувати автомобілем, вона попередить його про необхідність зупинитися. Якщо це не спрацює, xs drive візьме керування автомобілем на себе, самостійно зупинивши і припаркувавши транспортний засіб.

Камери ближнього інфрачервоного діапазону здатні визначити кількість пасажирів і їх розміри. У разі якщо камери не помітять маленьких дітей в “сліпих зонах” салону, радіохвильові датчики допоможуть виявити їх присутність. Навіть якщо водій припаркує машину і вийде з неї, через неуважність залишивши дитину, система попередить його про це.

Зовнішні камери і радари міліметрового діапазону забезпечують додаткову підтримку, своєчасно сповіщаючи водія про небезпеку. Завдяки цій функції система xs drive направляє світло фар на небезпечні об’єкти і при необхідності проектує попереджувальні символи на дорогу перед автомобілем – наприклад, про наближення ззаду іншого автомобіля.

В даний час немає ніяких відомостей про те, коли ці технології можуть потрапити в серійні автомобілі mitsubishi. Сам концепт emirai xs drive можна буде побачити на виставці consumer electronics show, яка пройде в наступному місяці в лас-вегасі.