Micron інвестує $150 млрд в розширення виробництва пам’яті в найближчі 10 років і побудує новий завод в сша

26

Американський виробник мікросхем пам’яті micron technology планує розширити виробництво напівпровідників за рахунок капітальних витрат у розмірі $150 млрд протягом найближчого десятиліття. Частина запланованих витрат піде на розширення існуючих підприємств з виробництва чіпів і потенційне будівництво нових, інші кошти будуть спрямовані на дослідження і розробку нових технологій.

Джерело зображення: reuters

За даними видання reuters, компанія також зараз розглядає можливість будівництва нової фабрики з виробництва мікросхем пам’яті в сша. При цьому для хоча б часткової компенсації витрат на будівництво виробник планує залучити державні субсидії. Все ж виробництво мікросхем в сша обходиться до 45% дорожче, ніж в країнах азії, де розташовані заводи конкурентів.

У розмові з виданням reuters головний виконавчий директор micron санджай мехротра (sanjay mehrotra) зазначив, що виробництво мікросхем пам’яті займає близько 30% всієї напівпровідникової галузі і при цьому лише 2% з них зосереджені в сша.

” ми безумовно хотіли б збільшити наше виробництво в сша, тому що вважаємо, що тут повинно проводитися більше двох відсотків від загального обсягу мікросхем пам’яті в світі. Це дуже важливо, як для національної безпеки, так і для стійкості ланцюга поставок мікросхем», — прокоментував глава micron.

Компанія поки не визначилася зі штатом, в якому буде побудована її нова фабрика. Однак там планується використовувати euv-сканери asml з ціною кожної установки більше $100 млн.остаточне рішення про будівництво буде прийнято тільки після того, як будуть вирішені питання про субсидії на будівництво та оснащення фабрики, а також про податкові пільги, які зараз обговорюються конгресом сша.

У майбутньому році компанія планує збільшити свої капітальні витрати до $12 млрд, а також інвестувати більше $3 млрд на дослідження і розробки нових технологій, пов’язаних з виробництвом мікросхем пам’яті.