Майнінг криптовалют хочуть визнати підприємництвом

24

Як повідомляють «известия», мінекономрозвитку обговорює можливе регулювання майнінг криптовалют з представниками бізнесу. Підприємницька спільнота найближчим часом планує представити “конкретні проекти в цій сфері”, уточнює газета.

Мінекономрозвитку вважає, що майнінг вписується в визначення підприємницької діяльності, яке закріплено в цивільному кодексі:

визнання майнінгу підприємництвом дозволить оподатковувати доходи від такої діяльності податком і, відповідно, збільшити доходи державного бюджету.

Міністерство фінансів, міністерство енергетики та представники державної думи підтримали пропозицію мінекономрозвитку. У мінфіні констатували, що регулювання майнінгової діяльності в росії поки відсутня. Поняття майнінг не згадується в законі про цифрові фінансові активи, проте там зустрічається визначення «випуск цифрової валюти».

Також видобуток криптовалют не вказується в загальноросійському класифікаторі видів економічної діяльності. У мінфіні вважають, що питання здійснення майнінгової діяльності слід розглядати «в контексті формування правової бази в сфері обігу цифрових валют».

У міненерго заявили, що на етапі приєднання до енергосистеми споживачі повинні вказувати рівень навантаження — вона може класифікуватися або для бізнесу, або для особистого витрачання. Глава комітету держдуми з фінансового ринку анатолій аксаков запевняє, що криптовидобуток зараз не заборонена, але принципи її оподаткування не ясні.

Він запропонував підвищити тариф на електроенергію для майнер. За його даними, багато видобувачів криптовалюта не платять ніяких податків, але великі ферми хотіли б легалізуватися. Пропозицію мінекономрозвитку відмовилися підтримувати в центробанку. Регулятор вважає, що подібні ініціативи “сприяють появі грошових сурогатів”.