Майнінг chia coin невигідний – повернення вкладень вимагає більше 4 років, а криптовалюта дешевшає

16

Вже кілька місяців криптовалюта не сходять із заголовків багатьох інтернет-видань, а журналісти всіх країн завалюють читачів тоннами даних. Кого-то хвилює курс біткоіни, адже цей хтось купив собі якусь кількість сатоши, і тепер хвилюється за долю своїх вкладень. Інші тільки планують стати інвесторами, придивляючись до того чи іншого активу. Є й такі, хто чекає обвалення криптовалюта, оскільки вірить, що після цього відеокарти подешевшають, в таємниці мріючи помститися майнер за рік страждань на вбудованому графічному чіпі. Тем для обговорення безліч, але одна з них продовжує хвилювати десятки тисяч жителів рф, які повірили, що chia coin – це шлях до багатства. Як все починалося, ми сьогодні розглядати не будемо, а ось до чого все дійшло, вельми примітно.

Почнемо з курсу даної криптовалюта. Варто відзначити, що в останні місяці chia coin перебувала в постійному падінні, що залишало все менше шансів на прибуток тим, хто зібрав кілька ферм з дорогих жорстких дисків великого обсягу і ємних твердотільних накопичувачів. На початку відбулося короткочасне подорожчання, а після токен посипався. Якщо порівнювати поточне положення з 6 вересня, коли chia coin коштувала 288 доларів, то всього за 3 тижні актив впав в 2 рази, оскільки ціна його сьогодні становить всього 143 долари. Якби ми з вами були б відомими аналітиками, то, швидше за все, сказали б, що графік вказує на тенденцію до триваючого падіння, а фактори зростання відсутні. Неясно, може так і є, але зараз саме час оцінити, чи реально взагалі з такою ціною хоч щось заробити.

Припустимо, ви піддалися на вмовляння впертих аналітиків, які обіцяють вам мільйонні заробітки з chia coin. З цією метою ви купили 10 жорстких дисків, встановивши їх в два недорогих системних блоку. Як приклад візьмемо seagate exos x18 об’ємом на 18 тб. Виходить, що ми отримаємо загальну ємність в 180 тб. Накопичувачі обійдуться в 520 тисяч, пара системних блоків по 50 000 за кожен і близько 140 000 затягнуть два ssd. Можна взяти і дешевше, але в такому випадку є ризик вбити їх ще до того, як ви сформуєте всі ділянки на фермах. Додамо монітори і супутні витрати на 50 тисяч, а значить всього доведеться витратити близько 800 000 рублів. Не така вже велика сума для початку свого бізнесу, а значить можна ризикнути. Швидше за все, так ви і подумали. Якщо звернутися до офіційного сайту засновників криптовалюта, то можна виявити, що 1 тебібайт (одиниця обсягу, яку використовують розробники chia coin) дає нам 1.32 долара в місяць. Після переведення 180 тб в тебібайти отримуємо 160 тиб.

Виходить, що в місяць наша ферма буде приносити вам 215 доларів або 15 685 рублів. Нескладно зрозуміти, що в рік це буде 2580 доларів або 188 000 рублів. Але це без урахування витрати електрики. Ясно, що самі жорсткі диски не витрачають багато електрики, але ось комп’ютери непогано тягнуть, а значить потенційна вигода може бути трохи менше. Якщо ж спробувати оцінити, за скільки років ви взагалі повернете свої 800 тисяч, по потрібно поділити їх на 188 000. Виходить, що вам доведеться ганяти жорсткий диск 4 роки без перерви. Ми не станемо говорити однозначно, але є висока ймовірність, що за цей час ваші жорсткі диски просто помруть. Ми брали hdd з показником 2.5 мільйонів годин напрацювання на відмову, але виробник явно не розраховував, що користувач почне на жорсткому диску майні криптовалюта.