Майбутнє наступає: літаючий автомобіль готовий до серійного виробництва

287

Картинки з фільмів про майбутнє з автомобілями, несущимися за повітряним шосе і створюють пробки в годину пік, ще на один крок наблизилися до реальності. Голландський бренд PAL-V продемонстрував фірмовий літаючий автомобіль, готовий до масового випуску. Дебют аэромобиля Liberty відбувся в рамках женевського автосалону. Модель, показана компанією з Голландії, універсальна: «автолет» може їздити як звичайний автомобіль по дорогах і потім, розкривши свій пропелер, піднятися в повітря.

У аэромобиля Liberty два двигуна. Перший призначений для звичного дорожнього переміщення по землі, інший – для повітряних польотів. По дорогах аэрокар здатний розганятися до 160 км/год. Зовні модель нагадує ґіроплан. Для підняття Liberty вгору в конструкції передбачений величезний гвинт, що знаходиться в складеному вигляді при поїздках по землі. В польоті аэрокар здатний розвинути швидкість до 180 миль в годину.

Модель працює на звичайному бензині. Аэромобиль трохи випередив час, а точніше сучасну інфраструктуру населених пунктів, оскільки літаючий автомобіль Liberty вже готовий до використання, а самі міста – далеко не всі. Тому, як тільки вони будуть готові, виробник зможе запустити маркетингову стратегію для просування свого пристрою. Аэрокар може заправлятися на будь-якій АЗС, а для паркування підійде стандартний гараж. Бензобак вміщує в себе 100 літрів, при цьому щогодини в польоті витрачається до 26 літрів.

PAL-V не єдиний виробник, який займається створенням аэрокаров. На літаючі авто звернули увагу і інші компанії, в числі яких знамениті Audi, Airbus, Uber, проте всі вони поки що можуть запропонувати тільки концепти свого бачення автомобілів для повітряних трас. Голландська компанія на відміну від інших показала працюючий зразок, повністю готовий до польотів і має підтверджують це сертифікати. Літати на Liberty можна вже зараз далеко міського простору, так як інфраструктура населених пунктів поки що не готова ухвалити футуристичний транспорт.

Крім сертифікатів безпеки польотів, літаючий автомобіль створений за правилами дорожньої безпеки, як стверджує виробник. Для зльоту і посадки потрібна невелика стартовий майданчик із злітно-посадковою смугою. Перемикання режимів від авіа – до звичайного займає до 10 хвилин.

Щоб керувати «пташкою», власнику крім звичайних водійських прав знадобиться ліцензія на ґіроплан. Як вважають самі розробники, весь процес навчання управлінню не перевищить 40 навчальних годин, протягом яких належить розібратися з безліччю кнопок і перемикачів на приладовій панелі аэрокара.

Компанія планує продати перші зразки відразу ж, як аэромобиль Liberty остаточно отримає всі потрібні дозволи. Це планується зробити протягом нинішнього року. Стандартна спортивна збірка аэрокара обійдеться в межах $400 тисяч. Також компанія пропонує преміум версію з поліпшеною обробкою за $600 000. У планах виробника випуск 90 одиниць літаючого авто. Екологічно чиста версія з електродвигуном в найближчому майбутньому не передбачається. Зараз ринок не може запропонувати акумулятор такої потужності, який би зміг забезпечити безперебійну роботу подібного пристрою.

Джерело: http://programer.org.ua/