Купувати чи Apple Б/У

7-5-2018

Сказати, що сьогодні продукція Apple користується великою популярністю — значить не сказати нічого. Айфони, айпеди і макбука вже давно стали культовими девайсами, заради придбання яких багато людей (особливо представники молоді) готові платити чималі гроші. Останнім часом все більше зростає попит саме на Маки, що не дивно, адже дані ноутбуки володіють солідними технічними можливостями і дозволяють своєму господареві бути мобільним. Але, на жаль, придбати новенький Мак може далеко не кожен. Вихід з цієї ситуації тільки один — треба купувати стару модель. З одного боку, такий крок дозволить отримати бажаний гаджет за прийнятною ціною, але з іншого — є безліч ризиків, з-за яких трата грошей може виявитися марною. У цьому огляді ми дізнаємося, чи купувати старий MacBook і на що звертати увагу при виборі конкретної моделі. Спочату хочу порекомендувати Вам купити Apple Б/У на сайті http://applekiev.com.ua/category/sale

Кому можуть знадобитися старі MacBook?

Apple MacBook на столі
Як правило, людина замислюється над придбанням моделі б/у, якщо він:

бажає в цілях загального розвитку ознайомитися з принципом роботи macOS;

хоче спробувати покористуватися подібними пристроями, але боїться, що вони йому не підійдуть;

хоче виконувати робочі операції без ризику постійних «зависань» і інших проблем з операційною системою (стабільна робота — це один з головних козирів розглянутих пристроїв);

бажає спробувати свої сили в розробці додатків для macOS.

Ну і найпоширеніша група покупців — ті, хто банально бажає слідувати тренду, але не має достатньої кількості коштів для покупки нового девайса.

Підбір моделі MacBook б/у

Apple MacBook вид збоку
Якщо ви твердо вирішили брати старий Мак, вам в першу чергу необхідно визначитися з конкретною моделлю цього пристрою. Перший важливий момент стосується того, в яких умовах буде застосовуватися Мак. Всього існує два варіанти:

якщо потрібен девайс для офісної або домашньої роботи, то краще віддавати перевагу таким гаджетів, як iMac, Mac Pro або Mac mini;

якщо вашим місцем роботи часто може бути кафе з мережею Wi-Fi або транспорт, то краще орієнтуватися на MacBook Pro або MacBook Air (дані моделі мають більш компактними габаритами і їх легше переносити).

Другий важливий момент стосується віку девайса. У випадку з Маками необхідно брати пристрою, яким не більше пари років. Така вимога обумовлена швидким «старінням» технічних комплектуючих і підвищенням «апетитів» нових додатків (та й операційної системи в цілому). Більш того, Макбука — це не звичайні мобільні комп’ютери, які можна всіляко покращувати (апгрейд можливий лише з деяких компонентів). По суті, те залізо, які ви отримаєте при покупці, є остаточним. Також, необхідно враховувати те, що при тривалій експлуатації зношується батарея. Ні, її можна замінити, але от знайти оригінал для особливо старих моделей практично нереально.

Якщо говорити про найбільш оптимальних варіантах, то до них відносяться пристрої максимум позаторішньої серії. По-перше, подібні девайси ще мають гарне технічне наповнення, відповідне вимогам оновлюється операційки. По-друге, знос акумулятора ще не є критичним. Ну і найголовніше — пристрої такого віку ще мають підтримку виробника (тобто сервісні центри можуть провести ремонт при виникненні проблеми).

Якщо ж фінанси аж надто обмежені, тоді можна звернути увагу і на більш старі Маки, проте доведеться приготуватися до того, що девайс не буде підтримувати оновлення ОС, а батарея буде забезпечувати всього 2-3 години автономності.

Вивчення цін на Apple MacBook б/у

Дизайн Apple MacBook
Розглянуті пристрої мають величезну популярність, тому ціна, навіть на відносно старі моделі, падає повільно. Найбільший ціновий розкид присутній між гаджетами різних поколінь. Крім того, на остаточну вартість впливає технічна начинка.

Вибираючи старий Мак, рекомендується триматися подалі від занадто дешевих пропозицій. Лише зрідка, коли власнику терміново потрібні гроші, така покупка виявляється вдалою. Але, як правило, занижена вартість відіграє роль приманки, що виставляється шахраями. Щоб легше орієнтуватися за ціною, потрібно порівнювати вартість старої і нової моделі одного покоління. Якщо розбіжність дуже велика і немає ніяких приписок в конкретному реченні (пояснюють дешевизну товару), значить це обман.

Пильну увагу рекомендується звертати на походження пристрою. Якщо модель б/у завезена з США або європейської країни, у неї буде тільки англійська клавіатура (без російських букв). Зазвичай подібні девайси коштують дешевше офіційних гаджетів для вітчизняного ринку. Більше того, американські аналоги, як правило, мають велику кількість наклейок, які лише псують загальний дизайн. Цей факт теж сприяє зниженню ціни.

Вартість вживаного пристрою може бути завищена, якщо попередній власник проводив апгрейд «заліза». В принципі, такі моделі є більш переважними, адже продавець вже зробив корисну роботу за вас (наприклад, встановив покращений SSD або підвищив обсяг оперативки).

Вибір точки продажу б/у Макбуком

Процес реалізації Apple MacBook
Існує безліч способів придбання уживаного Маку. Для цього можна скористатися:

онлайновими дошками оголошень;
інтернет-аукціонами;
спеціалізованими форумами;
послугами спільнот в соціальних мережах.

Кожна з цих потенційних точок продажу має свої плюси і мінуси. Головним мінусом аукціонів є спочатку завищена вартість пропонованих пристроїв. Але, як не дивно, даний недолік обумовлений перевагами подібних платформ. На аукціонах реалізатори стежать за своєю репутацією; їм просто немає сенсу обдурити когось один раз, щоб потім назавжди втратити клієнтів. Якщо ви боїтеся, що все одно потрапите на шахрая, можете вивчити історію конкретного продавця; відгуки покупців теж доступні для публічного перегляду. Можна сказати, що пропонована покупцям інформація є своєрідною гарантією успішності угоди. І продавці це знають, тому злегка завищують ціни.

Що стосується онлайнових дощок оголошень, то вони гарні рясністю пропозицій. На таких платформах можна знайти як старі моделі, так і комплектуючі для них (природно, за заниженою вартістю). Однак саме подібні дошки оголошень є безмежним полем для шахрайства. Звідси випливає висновок, що при підборі товару треба дотримуватися крайню обережність, а саму покупку робити тільки за готівковим розрахунком (або оплачувати її післяплатою після доставки).

Спільноти соціальних мереж хороші практично всім. По суті, такі групи є повноцінними інтернет-магазинами, для яких теж важлива репутація. Крім того, гортаючи пропозиції, можна вивчити відгуки людей, які вже скористалися послугами конкретного співтовариства. Важливою перевагою даних платформ є те, що зазвичай від покупця вимагається оплата післяплатою, а значить — можна досконало вивчити куплений продукт, а тільки потім платити за нього. З недоліків можна виділити лише те, що, як правило, групи в соціальних мережах продають товар, завезений з інших країн (найчастіше, з Америки), тому варто готуватися до того, що ваш Мак буде прикрашений купою недоречних наклейок, а на клавіатурі будуть відсутні російські букви (хоча це, звичайно, дрібниці).

Як краще оплачувати покупку б/у MacBook?

Робочий стан Apple MacBook
Трохи вище ми вже приділяли небагато уваги цьому питанню, але тепер давайте поговоримо на цю тему більш детально.

Оплата післяплатою. Це найбільш безпечний вид платіжної операції. Ви спокійно отримуєте своє придбання на пошті або прямо вдома (при замовленні кур’єрської доставки), перевіряєте його стан і лише потім, якщо вас все влаштовує, віддаєте гроші. Оплата післяплатою гарантує стовідсотковий захист від обману і покупки неякісного девайса.

Передача грошей прямо в руки продавцю. Такий метод оплати застосовується в ситуаціях, коли покупець і продавець живуть в одному місті. Ви просто домовляєтеся про час і місце зустрічі, приходьте, оглядаєте товар і платите гроші. Як правило, оплата при особистій зустрічі практикується при купівлі Маку через онлайн-оголошення. Можна сказати, що це хороший спосіб для обох сторін. Рекомендується здійснювати подібні операції там, де є wi-Fi (щоб ви могли протестувати девайс).

Внесення передоплати. Щодо поширена практика серед інтернет-магазинів, які займаються реалізацією уживаної техніки. По суті, це гарантія того, що ви купите товар, а не передумаєте на наступний день. Зазвичай, продавці вимагають передоплату при купівлі дефіцитного товару або останній залишилася моделі. Це своєрідне бронювання продукту. З одного боку, це зручно, але зайва обережність не завадить. Даним методом можна користуватися тільки тоді, коли купівля робиться через перевірений ресурс (є багато позитивних відгуків, друзі успішно оформляли замовлення і так далі). Якщо передоплату вимагає сумнівний ресурс або тим більш простий людина, що продає Мак, швидше за все, це шахрай.