Культурний шторм: як мексика вплинула на створення forza horizon 5

15

Минулого тижня журналісти змогли поспілкуватися зі співробітниками студії playground games і задати питання художньому режисерові дону арсету і творчому режисерові майку брауну. У рамках стріму розробники розповіли, як вони створювали світ forza horizon 5 .

Велику увагу playground games приділяє вибору відповідних біомів, бо необхідно зробити карту максимально цікавою для дослідження. У студії є спеціальна команда, яка відправляється в потрібне місце, щоб зробити фотографії, зібрати дані для фотограмметричної обробки, записати звуки і так далі. Все це необхідно для того, щоб створювати максимально автентичну внутрішньоігрову середу. Сама мексика не буде відтворена в масштабі 1: 1, але локація максимально наближена до реальності.

Той факт, що гравець вивчає країну, сидячи за кермом автомобіля, не стане перешкодою. Розробників завжди цікавили місця, які можуть стати відмінним ігровим майданчиком і де існує багата автокультура.

Мексика ідеально підходить для цього. Гравець пізнає місцеву культуру з перспективи водія. Саме тому в forza horizon 5 належить шукати малюнки на стінах будівель і стародавні руїни.

Розробників здивувало те, наскільки різноманітною виявилася мексика. Цікаво також те, що значна частина місцевого фольклору крутиться навколо сім’ї та спільноти. Це знайшло відображення і в історіях, які будуть розповідати внутрішньоігрові персонажі. Розробники також залучили до роботи історичного консультанта, який до цього працював над мультфільмом “таємниця коко ” від студії pixar . Він вніс додаткові правки в сценарій.

За рахунок підвищеної деталізації в forza horizon 5 буде повно місць, заради яких варто зупинитися і вивчати. У playground games постаралися через оточення подавати невеликі історії. Мексика в грі виглядає так, ніби там дійсно живуть люди.

Наприклад, на карті можна знайти порожній будинок, з баром. Якщо придивитися, можна помітити дрібні деталі, на зразок висить на дереві піньяти. Відразу стає зрозуміло, що у людей була святкова вечірка. На високій швидкості це легко пропустити. Але зупинившись, можна оцінити зусилля розробників. Така увага стосується навіть каменів на дорозі.

При цьому розробники вирішили не робити окрему радіостанцію, присвячену мексиканській музиці. Така можливість вивчалася, але після консультацій з експертами і жителям мексики було прийнято рішення просто додати окремі композиції.

Forza horizon 5 стане першою грою в серії, в якій аватар гравця заговорить. Тому довелося переглянути підхід до написання сценарію. Це дозволило надати персонажу більше людяності, зробивши його більш цікавим. До цього ж студії доводилося всіляко маскувати те, що діалоги були односторонніми. Інші персонажі теж стали виглядати більш природно.

Що стосується автомобілів, то процес їх створення постійно еволюціонував. Розробники також прислухаються до ігрового співтовариства. Якщо в одній з ігор була допущена помилка, в playground games намагаються не повторити її при створенні наступної частини. У студії є експерти з автомобілів, які подорожують по світу і вивчають екзотичні машини, збираючи інформацію і тисячі фотографій.

Але при створенні forza horizon 5 виникла нова проблема. Через пандемію співробітники не могли висунутися на місця, щоб зібрати інформацію по машинах. Тому їм довелося працювати з дому, телефонуючи з інженерами, обговорюючи кожен крок. І робота зайняла набагато більше часу.

Ще один нюанс полягає в тому, що в playground games намагаються ознайомитися з поведінкою автомобілів на реальних трасах. Зокрема, це стосується роботи над звуком. При цьому іноді в гру додають машини, які ще не надійшли у виробництво, що створює додаткові складності.

Forza horizon 5 виходить на двох поколіннях консолей і pc. Але це не вплинуло на художній підхід до створення гри, тому що у розробників вже є багатий досвід масштабування графіки. Власники xbox series x зможуть розраховувати на збільшену дальність промальовування об’єктів, включаючи кущі, траву і дерева, поліпшені текстури, тіні, модель освітлення, підвищену деталізацію моделей автомобілів і трасування променів.

Головним внутрішньоігровим подією в грі стануть експедиції , які будуть ділити сюжетну кампанію на глави. Гравці зможуть побачити різні місця мексики і зіткнутися з різними погодними умовами, а також продемонструвати графічні технології. Важливою новинкою стануть шторми, які дадуть унікальний досвід, характерний для мексики.