Корабель spacex dragon з трьома тоннами вантажів відправився до мкс

28

Національне управління з повітроплавання і дослідження космічного простору сша (nasa) повідомляє про те, що з майданчика launch pad 39a, яка розташована на території космічного центру кеннеді, успішно стартувала ракета-носій falcon 9 з вантажним космічним кораблем dragon компанії spacex.

Джерело зображень: nasa

Апарат запущений за програмою міжнародної космічної станції (мкс). Стиковка з орбітальним комплексом запланована на 22 грудня — вона буде здійснена в автоматичному режимі під контролем астронавтів nasa.

Корабель dragon доставить на мкс більше трьох тонн всіляких вантажів. Це, зокрема, матеріали для різних наукових експериментів, продукти харчування, обладнання та пр.

Потрібно відзначити, що нинішній старт став 24-м за рахунком комерційним пуском з доставки вантажів на орбіту в рамках контракту nasa і компанії spacex ілона маска.

Після старту перша багаторазова щабель ракети-носія здійснила посадку на плавучу платформу. Вантажний корабель пробуде у складі орбітального комплексу приблизно місяць. Після цього він повернеться на землю, приводнившись біля берегів флориди. На борт апарату будуть завантажені результати експериментів, різні матеріали та ін.