Конкуренти google вимагають від єс надходити з пошуковиками за новим законом

16

У четвер конкуренти google — американська пошукова система duckduckgo, німецька ecosia і французькі qwant і lilo — закликали законодавців євросоюзу вжити заходів проти американського пошуковика, що входить в холдинг alphabet, за допомогою нових технологічних правил, зазначивши, що поки немає ніяких позитивних результатів від антимонопольного рішення єс по google.

Reuters / dado ruvic

У 2018 році єврокомісія наклала на google рекордний штраф у розмірі €4,34 млрд у зв’язку з неправомірним використанням платформи android для зміцнення домінуючого становища своєї пошукової системи, зажадавши від неї забезпечити рівні умови для конкурентів.

Після цього google внесла необхідні зміни і чотири місяці тому заявила, що дозволить конкурентам безкоштовно змагатися за використання пошукових систем за замовчуванням на android-пристроях в європі.

Duckduckgo, ecosia, qwant і lilo заявили, що законодавці повинні використовувати технологічні правила, розроблені єврокомісаром з питань конкуренції маргрет вестагер (margrethe vestager), під назвою «закон про цифрові ринки» (dma), щоб забезпечити конкуренцію. “незважаючи на недавні зміни, ми не думаємо, що це призведе до значної зміни частки ринку через обмеження, що зберігаються»,-йдеться в спільному листі компаній депутатам європейського парламенту.

Компанії пояснили, що меню налаштувань, яке дозволяє користувачам вибирати свій пошуковик за замовчуванням при налаштуванні android-пристрою, недоступне на робочому столі chrome або в інших операційних системах і відображається для користувачів тільки один раз. Компанії зажадали, щоб необхідність показу меню уподобань пошукової системи була закріплена законодавчо, що заблокувало б google можливість отримання доступу до пошуку за замовчуванням.

Dma може вступити в силу в 2023 році, після того, як отримає добро від законодавців і країн єс.