Компанія Ілона Маска відправила на орбіту пробний варіант космічного корабля для туристів

217

Ілон Маск і його відома корпорація SpaceX вносить черговий внесок у космічний туризм і його подальший розвиток. В цей раз компанія запустила в космос керовану капсулу Crew Dragon, або пробний варіант космічного таксі. Пілотований корабель в рамках місії Demo-1 йде в напрямку міжнародної космічної станції і, щоб два рази не літати, заодно везе з собою 180 кг вантажу для МКС.

«Водієм» Crew Dragon стала антропоморфна лялька-манекен, одягнена в стильний космічну екіпіровку. Її звуть Ріплі, так само як і головну героїню знаменитої кінострічки «Чужі». На манекені встановлені датчики для аналізу різних показників.

Завданням нового проекту SpaceX стала перевірка безпеки судна Crew Dragon, і що політ у космос на ньому не представляє загрози можливим космічним мандрівникам. Місія триватиме близько 5 діб, а її результати поповнять скарбничку дані для майбутніх транспортувань астронавтів.

Капсула Crew Dragon стала модернізованою версією роботизованого корабля Dragon, вже протягом кількох років здійснює доставки вантажів на міжнародну космічну станцію. На відміну від базової моделі, в пілотовану капсулу Crew Dragon були додані деталі конструкції, спеціально призначені для пасажирів, у тому числі додаткові сидіння, ілюмінатори, новий комплекс безпеки, сенсорні дисплеї, системи аварійного порятунку для позаштатних ситуацій.

Крім зовнішнього пристрою і того, що метою створення Crew Dragon став космічний туризм, між автоматизованими суднами є і суттєві технічні відмінності. Так, більш рання версія Dragon отримала класичне развертываемое пристрій сонячних панелей, тому космічна станція допомагає йому пристикуватися до себе. Для цього в її арсеналі є рука-маніпулятор з роботизованими елементами. У цьому плані у Crew Dragon трохи інша конструкція. Його сонячні панелі знаходяться в багажному відділенні, в результаті стикування пасажирської капсули на МКС проводиться безпосередньо.

Це вже не перший експеримент компанії, коли «лялькові» туристи в космосі відправлялися «борознити простори Всесвіту» на ракеті SpaceX. У лютому 2018 року фірма Ілона Маска відправила надважку ракету під назвою Falcon Heavy. На її борту виявилася ще одна розробка імперії Маска – електрокар Tesla Roadster, причому власником цього автомобіля виявився сам Ілон Маск. Відповідальним за той політ призначили манекена з ім’ям Starman.

Нинішній запуск космічного таксі Crew Dragon в рамках польоту безпілотного Demo-1 розрахований на перевірку працездатності систем керованої капсули протягом 6 днів. Якщо все піде згідно з наміченими завданнями, 8 березня корабель вирушить від міжнародної космічної станції додому на Землю. Її приводнення заплановано в Атлантичному океані.

Джерело: http://free-review.net.ua/