Командний файл – що це таке?

1160

Що таке командний файл?

Командний файл – це, по суті, простий документ, який містить у собі команди командного рядка. У нього існує ще кілька назв: пакетний файл, сценарій, bat-файл, батник і т. д. Остання назва походить з його розширення .bat (рідше .cmd).


Для чого потрібен командний файл?

Необхідність цього файлу виходить з його змісту (команди командного рядка). Отже при запуску такого файлу, користувач полегшує собі довгі і рутинні дії.

Наприклад, за допомогою одного тільки командного файлу, можна створити теку, а в ній створити текстовий файл з будь-яким вмістом, а ще при цьому занести запису до реєстру і перезавантажитися під кінець.

Добре полегшує? Даа…

Відкрити такий файл і подивитися, що всередині легко. Достатньо просто клікнути по ньому ПКМ і вибрати в контекстному меню Відкрити за допомогою стандартного Блокнота.

Як створити командний файл?
Тут теж все просто. Відкриваєте Блокнот, пишіть команди і зберігаєте з розширенням .bat

До речі, існує безкоштовна програма Bat To Exe Converter яка дозволяє конвертувати формат файлу .exe, що в підсумку не дозволить відкрити “батник” через Блокнот.

Створення командного файлу зазвичай потрібно коли команд багато, але можна скористатися і однієї, якщо лінь запускати з командного рядка.

Наприклад, можна створити командний файл для видалення фала. Пишемо в блокноті
DEL \\.\Диск:\Шлях\Ім’я файлу

зберігаємо з потрібним розширенням і запускаємо.

Ось і все на цьому. З базовими знаннями що таке командний файл Ви ознайомилися.