Коли піде тім кук і хто керуватиме apple замість нього

148

Тім кук піде у відставку з поста генерального директора apple, але не раніше ніж у 2025 році. Про це повідомив інформаційний бюлетень power on, який веде той самий марк гурман, чиї передбачення майбутнього продуктів apple зазвичай напрочуд точні. Цікаво, загадкове джерело bloomberg в apple випадково не сам тім кук? втім, інформація на підставі якої марк зробив свої висновки була опублікована в змі. Дещо розповів сам тім кук в інтерв’ю каре свішер з the new york times у квітні цього року.

Тім кук не збирається керувати apple вічно. Він піде. Але коли?

У квітні 2025 тім отримає, на додаток до вже наявних у нього акцій apple, 1 001 961 акцію. При дотриманні двох умов. Якщо в період з 1 жовтня 2021 року по 1 жовтня 2023 року apple буде успішно функціонувати, і якщо в квітні тім як і раніше буде очолювати apple. 1 001 961 акція apple, за сьогоднішнім курсом акцій apple, коштує трохи менше 155 мільйонів доларів. І на 2025 рік у apple запланована поява ще однієї важливої категорії продуктів, і тіму важливо щоб її поява була пов’язана з його ім’ям.

Скільки заробляє тім кук та інші подробиці з життя гендиректора apple

Зараз їх три: iphone, ipad і mac. Apple watch, apple tv, homepod і apple tv до важливих категорій продуктів не відносяться. Марк гурман вважає що четвертою важливою категорією продуктів apple стануть пристрої доповненої, змішаної і віртуальної реальності. Схоже на те-тім неодноразово називав цей напрямок більш важливим і значним ніж iphone. Амбіції, але нічого поганого в цьому немає. Над apple car в компанії працюють, але цей проект принесе перші плоди не раніше ніж в кінці десятиліття.

Коли піде тім кук

Тім кук має намір запустити ще один значущий продукт для apple, і все. Після цього він покине пост гендиректора

В квітневому інтерв’ю на питання, чи залишиться він главою apple ще на десять років, тім відповів “можливо, ні”. У листопаді йому виповниться 61 рік, а apple така компанія, яку повинні очолювати люди молодші. Поки, на думку тіма, він справляється, але чи вистачить його ще на десять років і чи не захочеться йому зайнятися чимось іншим, він не знає. Останнім часом в apple відбувається щось дивне. Схоже на повільний палацовий переворот. Вищі посадові особи компанії йдуть зі своїх посад, даючи дорогу молодим і енергійним віце-президентам. Політика компанії змінюється. На краще чи ні – покаже час. Тім теж змінився. У перші роки свого правління, коли його постійно порівнювали з великим (без іронії) стівом джобсом, порівняння були не на його користь.

Стів теж помилявся, але пропонуючи тіма кука на пост генерального директора apple він не помилився. Марк гурман не стверджує, що тім кук залишить свою посаду в 2025 році. Можливо, тім залишиться ще на деякий час-до 2028 року або навіть ще довше. У 2011 році, залишаючи посаду генерального директора apple, стів джобс з apple не пішов. Він залишився співробітником компанії, і став головою її ради директорів. Тім поєднує обидва цих поста-він і генеральний директор компанії, і голова ради директорів. До речі, рішення нагородити тіма кука акціями компанії на 114 мільйонів доларів станом на 1 жовтня 2020 року прийняла рада директорів компанії, головою якого був тім кук. Але про це трохи нижче, спочатку обговоримо більш важливе питання.

Хто буде новим главою apple

Ймовірних кандидатур на посаду генерального директора apple чотири. Це головний операційний директор apple і друга за рангом посадова особа компанії джефф вільямс, старший віце-президент з всесвітнього маркетингу грег джосвяк, старший віце-президент apple з персоналу і роздрібної торгівлі дейрдре о’брайен і старший віце-президент apple з розробки апаратного забезпечення (“заліза”) джон тернус. У список повинен був увійти крейг федерігі, старший віце-президент з розробки програмного забезпечення, але він відмовився. На його думку він на своєму місці, воно йому подобається, і він не хоче нічого змінювати. Шкода, по-моєму, він був би найкращим кандидатом на цей пост. У разі якщо тім кук не зможе виконувати свої обов’язки, або піде у відставку зі своєї посади не визначившись з наступником, главою apple за статутом компанії стане джефф вільямс.

Основний претендент на посаду генерального директора apple після відходу кука-це джефф вільямс

Тім кук був головним операційним директором apple до 18:30 24 серпня 2011 року. З 18: 30 того дня він офіційно став главою компанії. Навряд чи джефф вільямс залишиться на цій посаді надовго. Він молодший за тіма кука всього на три роки, а apple “повинні очолювати люди молодші”. Швидше за все, кандидат на цей пост поки мало відомий, і займає не надто значну посаду. До 2025 року час для його або її фінального тестування і розкрутки ще є. Добре б нового генерального директора вибирали за критеріями стіва джобса. Стіва не раз звинувачували в дискримінації за расовою і статевою ознакою при прийомі на роботу. Він відповідав що в apple, при прийомі на роботу, застосовують інші критерії. Раса або стать не мають до них ніякого відношення.

Тім не нагороджував самого себе. Він знав що члени ради директорів прийняли таке рішення. Без його участі. Все було прозоро. Голова ради директорів-посада виборна. Вибори раз на рік, на зборах акціонерів. У разі найменших сумнівів у чесності голови ради директорів акціонери домоглися б його відставки. Подібні “нагороди”, до речі, загальноприйнята практика. Роблять це щоб утримати главу компанії на його посаді. А тім багато зробив для благополуччя акціонерів, і вони схвалили це рішення. Це їхні гроші.