Китай раптово відклав запуск другої пілотованої місії на орбітальну станцію до кінця жовтня

19

Завтра очікувався запуск другої пілотованої місії на споруджувану китайську орбітальну станцію. Як стало відомо сьогодні, відправка корабля “шеньчжоу-13” з трьома тайконавтами на борту скасована. Офіційне пояснення перенесення-необхідність кращої підготовки до рекордно тривалого перебування китайських космонавтів в космосі. На це нібито вказав досвід перебування на станції попереднього екіпажу.

Проект китайської орбітальної станції. Джерело зображення: weibo

Пілоти другої місії, до групи яких увійде як мінімум одна жінка, проведуть на орбіті 6 місяців. Для китайських космонавтів це стане національним рекордом перебування в космосі. Два тижні тому вантажний корабель «тяньчжоу-3» доставив до станції 6 тонн вантажу для забезпечення життя і роботи станції і космонавтів. Рекордна тривалість перебування на орбіті стане головною метою польоту, в ході якого будуть вивчатися психологічні аспекти співіснування тайконавтів в тісному просторі станції.

Згідно з джерелами в цуп, на які посилається сайт south china morning post, скасування запуску не пов’язане з будь-якими технічними проблемами. Одне джерело стверджує, що запуск перенесений на середину жовтня, а інший – що на кінець жовтня. У будь-якому випадку, це останній запланований запуск до станції в цьому році, тому джерела кажуть, що поспіху в програмі немає і краще зайвий раз оцінити підготовку.