Intel не стане будувати свою нову європейську фабрику у великобританії через брексіт

16

Компанія intel вже не розглядає великобританію в якості потенційного плацдарму для розширення своїх виробництв в європі після виходу тієї з єс. Незважаючи на те, що британський уряд говорить про амбітні плани з відновлення постпандемійної економіки за рахунок розвитку технологічного сектора, американський виробник процесорів не поділяє цього ентузіазму.

Джерело зображення: gettyimages

В інтерв’ю інформаційному агентству bbc глава intel пет гелсінгер (pat gelsinger) повідомив, що компанія розглядала великобританію в якості потенційного місця для реалізації проекту з будівництва нової фабрики з виробництва напівпровідникової продукції ще до брексіта.

” після brexit ми дивимося в бік країн, що входять до європейського союзу. І ми отримуємо підтримку від самого європейського союзу”, – зазначив гелсінгер.

Раніше в цьому році глава intel повідомив, що компанія планує інвестувати до €80 млрд ($94,7 млрд) в будівництво нової напівпровідникової фабрики в європі для збільшення своїх виробничих потужностей протягом найближчого десятиліття. Наявна у компанії фабрика в ірландії, що входить до складу сполученого королівства великобританії, в цьому році почне виробництво напівпровідникових компонентів для автомобільної промисловості. За словами гелсінгера, intel планує розширити свою присутність в європі і розглядає можливість будівництва нового заводу у франції, німеччині, бельгії, польщі або нідерландах.

У квітні цього року видання politico повідомляло, що компанія зверталося до єс і уряду сша за субсидіями в розмірі €8 млрд ($9,5 млрд), щоб покрити частину витрат дорогого будівництва нової європейської фабрики. Але в наступних інтерв’ю представники компанії відмовлялася говорити про конкретні розміри необхідної фінансової підтримки.

У березні британський уряд оголосив про плани щодо перетворення країни на «технологічну та наукову наддержаву» через розвиток зеленої енергетики та залучення іноземних інвестицій у свій технологічний сектор. Однак главу intel ці новини, схоже, зовсім не зацікавили.

” я поняття не маю, змогла б великобританія запропонувати нам ідеальне місце для будівництва нового заводу. До нас надійшло близько 70 пропозицій з 10 європейських країн. Я думаю, що ми приймемо рішення з будівництва і отримаємо підтримку від єс до кінця цього року”, – прокоментував глава intel.

В темі розмови про триваючий дефіцит напівпровідників, що вдарив по комп’ютерній і автомобільній індустріям, гелсінгер сказав, що нестача чіпів збережеться як мінімум до кінця цього року.

” думаю цього разу під різдвяною ялинкою деякі люди, на жаль, зустрінуть боргові розписки, а не справжні подарунки. Зараз все знаходиться в дефіциті. І хоча я, як і мої колеги, працюємо, як божевільні, на відновлення поставок буде потрібно деякий час».