Infi :” я завжди кажу, що гравці за ельфів найслабші. Мікроконтроль ельфів – це просто жарт”

47

Почалося все з того, що lyn і eer0 під час стріму обговорювали гру між 15sui і sok’ом, які зустрілися один з одним в ході недавнього ted cup #7. Ельф здобув впевнену перемогу, а lyn і eer0 відзначилися наступним чатом:

lyn : “хумани зараз дуже слабкі. Infi і th000 абсолютно правильно вирішили більше не виступати на турнірах. За хумана вже нікого не обіграти”.

eer0: “ну вони-то могли б перейти на ельфів. А взагалі хуману, звичайно, потрібно докласти дуже великих зусиль, щоб виграти в цьому матч-апі. От чесно. Навіть в самих дрібницях потрібно бути дуже уважним.

Пізніше слова lyn’а і” сто двадцятого ” передали infi, який після цього довго і докладно розповідав все, що він думає про ельфів. Його слова записав і виклав на reddit один з глядачів:

  • про підготовку до матч-апу проти хумана

15sui кілька днів тому як божевільний насідав на мене з проханнями потренуватися, але я відмовлявся. Мені здається, що якщо ви зібралися готуватися до матчу проти хумана на турнірі, то у вас щось не так з головою. Якщо вам здається, що вам потрібно готуватися до матчу проти хумана, то краще вам взагалі забити вже на ці турніри, ну ось серйозно.

Якщо в майбутньому хтось попросить мене поспаррінгувати з ним за хумана, то я йому так і скажу: “якщо тобі потрібно готуватися до цього матч-апу, то просто припини грати на турнірах”. Ось чесно вам кажу. Не треба вам ніяких тренувань, ви і без них будете обігравати хуманів. Такий ось там потрібен рівень скілла. Зливати будете тільки в одному випадку – якщо самі будете виходити з ігор.

  • про стратегічний глухий кут

З усіх рас саме у хуманів найбільше вразливостей. Вже давно настав той момент, коли хуманамовской метео стало просто нікуди далі розвиватися. За інші раси навіть без патчів можна знайти спосіб вигравати матч-апи, які раніше було не виграти. Але за хуманів-лідери цієї раси вивчили всі її можливості і всіх героїв вже тисячу років тому, все вже лежить на поверхні, в засіках нічого не залишилося. У інших рас як і раніше є простір для подальшого розвитку, а у хуманів з 1.30 немає нічого нового.

  • про рівень ельфів

Я завжди кажу, що гравці за ельфів найслабші. Якщо порівнювати топових гравців, то гравці за три інші раси можуть і вміють в грі набагато більше, ніж гравці за ельфів. Я не кажу про якусь одну людину, я зараз про всіх гравців за ельфів. Гравці за три інші раси – вони сильніші, ніж ельфи. Я ніколи не бачив ельфа, який досяг би стелі, уперся б в межі цієї раси. Ось донині такого гравця у них не було. Ніколи. І при цьому потенціал раси ельфів ще не повністю реалізований гравцями, далеко не повністю. Я говорив це раніше і я повторюю це знову.

Мікро happy на два рівні вище, ніж мікро у гравців за ельфів. Те, як мікрять ельфи, – це взагалі просто жарт. Деякі з них тільки й вміють, що юзати дріад, інші можуть використовувати тільки талонів, треті – тільки ведмедів, четверті – тільки лучниць і хантресс. Ну і так далі. Чи є у них хтось, хто добре вміє використовувати всіх юнітів? ні. Немає такого гравця, який був би хороший у всьому. Вони дійсно просто слабкі гравці.

Як ви пропонуєте порівнювати контроль happy з контролем ельфів? happy кращий з контролю серед всіх андедів. Щоб у ельфа були шанси проти happy, там на кожну карту в матчі потрібно ставити різних гравців. Якщо буде 5-6 гравців проти одного happy – тоді у ельфів, можливо, буде якийсь шанс в best-of-7. Визначаємося зі стратегією на карту, потім беремо під неї конкретного ельфа. Ось настільки вони слабкі гравці.

На сцені немає цілісного, універсального ельфа. Деякі з них добре грають з двох баз, деякі – з однієї бази, деякі добре грають прямолінійні ігри, деякі добре грають по тактиці “вдарив-втік”. Але немає такого ельфа, який був би хороший у всьому. Хтось добре грає через dh, хтось через варден, хтось через кіпера, але ніхто не може використовувати всіх героїв однаково добре. Якби був такий ельф, і у нього все одно не виходило б обіграти happy, то я б навіть порахував, що у андедів є невелика перевага в цьому матч-апі, ну ось зовсім малесеньке. Але мені здається, що немає у андедів ніякої переваги.

Ne vs ud – це не такий вже складний матч-ап. Так, happy на турнірах обігрує ельфів, eer0 останнім часом теж обігрує ельфів-але це не тому, що у андедів перевага в матч-апі. Просто гравці за цю расу сильніші.

Також в одному з коментарів топік-стартер розповів, що часто дивиться стріми азіатських прогеймерів, і всі з них критикують мікроконтроль lawliet’а і кажуть, що тому той же eer0 без проблем обігрує lawliet’а в стандартних сценаріях, а infi досі може взяти у нього карту рифлопушем, хоча проти того ж colorful’а це вже не працює (той навіть до баффа ведмедів дуже добре ними контролив). З цієї ж причини colorful завжди впевнено почуває себе в стандарті проти lawliet’а.

Що стосується moon’а, то по частині мікро він не такий поганий, як lawliet, але часто допускає помилки. Тому від нього так часто доводиться бачити камбеки в матчах проти слабших гравців-інші топи проти таких суперників не допустять помилок і не потраплять у відставання. Також азіати кажуть, що dh + ведмеді в руках moon’а не такі сильні, як ця ж зв’язка з контролем remind’а або colorful’а, ну і через варден він теж так собі грає. А ось його сильна сторона-це кіпер і potm.

Крім infi на ельфів також частенько скаржиться moon, який любить запитувати, чому ж у ельфів такий поганий оффрейс.

Пости на реддіт англійською мовою: раз, два.