Happy: “не можу сказати, що я добре відіграв вирішальну гру. Це foggy її програв”. Післяматчеве інтерв’ю чемпіона dreamhack winter

28

– супер стресовий матч вийшов. Розповідай нам все, що хочеш розповісти!

– з самого першого більш-менш великого турніру в цьому році, тобто з моменту фіналів 4-го сезону w3champions, мені стає все складніше і складніше справлятися з конкуренцією.

Чим довше переможна серія, тим складніше її продовжувати. Тому що, по-перше, весь час перемагати просто неможливо. По-друге, напруга від турніру до турніру тільки зростає. Мало хто дивується моїм перемогам на довгій дистанції, але мені кожна нова перемога дається все важче і важче.

– матч розпочався з твоєї дуже впевненої перемоги на concealed hill. Чому тобі так легко вдалося взяти верх на цій карті?

– я думаю, справа в помилках foggy. Потрібно буде подивитися реплей і перевірити, але мені здається, що все було у нього в руках. Він вибив хороший предмет на червоній точці, у нього начебто було як мінімум два сувої лікування… Думаю, справа в тому, що він зайняв дуже погану позицію. Не треба було йти до себе на базу. Кіпер стояв осторонь і нічого не робив.

Так що справа в його помилках. Я не очікував, що у мене вийде там продавити, але інших варіантів продовження гри у мене просто не було. Так що я вийшов в 60 ліміту, спробував пробити його, і у мене, на мій власний подив, вийшло.

– можливо, підсумковому успіху трохи посприяли скелети, які забрали великого огра. Це було дуже круто! ти реально намагався зробити ластхіт, або просто клікнув по крипу своїми скелетами в надії, що вийде його забрати?

– звичайно ж, я намагався зробити ластхіт, але це все одно рандом і просто удача. Я не очікував, що у мене вийде забрати крипа, тому що я знав, що foggy повинен використовувати манаберн, щоб добити його. Але якось так вийшло, що манаберн пройшов занадто рано, і я зміг добити крипа. Чисто на удачі вийшло.

– ти досить нестандартно почеркал карти: прибрав autumn leaves, через що в мап-пулі залишилася echo isles. Чому ти прийняв таке рішення?

– тому що я не знаю, яку стратегію краще грати проти ельфа на autumn leaves. Це, можливо, найгірша карта для пуша, тому що ельфу тут легко виходити з бази, і якщо він при цьому ставить протектор, то його практично не пробити. Так, на цій карті багато точок з крипами, але забирати далекі досить складно. У підсумку майже завжди виходить так, що ельф забезкоштовно забирає дві середні точки, а якщо навіть і ні, то все одно зачищає точки на своєму боці – і все, суперник вже повністю готовий до мого пушу. При цьому у нього є зручний доступ до колодязів на своїй базі.

Грати експанд теж дуже складно, тому що суперник може просто вийти в тир-3, сидіти на 50 ліміту, та й ще один експанд поставити на віддаленій точці. А може зробити 80 ліміту дріад і піти в пуш на мій експ, широкі проходи на карті це дозволяють. Мені ж ставити експанд вкрай важко, тому що точки кріпинга знаходяться далеко від шахти, і мені складно одночасно кріпитися і при цьому стежити за харассом кіпером. Тому я і вирішив завітати цю карту – так виходить, що на ній я в більшості ігор програю. Не можу сказати, втім, що взагалі на ній не виграю.

Насправді, я всю ніч думав, чи варто мені викреслити цю карту, або ж варто стандартно прибрати echo isles. Проблема з ei полягає в тому, що на ній я в 99% випадків не граю пуш, а ставлю експанд. А далі все стає на тоненького. Цього разу foggy намагався пробити мене з ведмедями, і якби я не допустив помилку, про яку розповім пізніше, то все було б нормально.

Взагалі ж зазвичай я на цій карті граю горгулій, але проти foggy це не варіант, тому що він завжди робить 70-80 ліміту і йде в пуш.

Загалом, мені здалося, що echo isles це краще, ніж autumn leaves, тому що на цій карті я можу більш-менш нормально поставити експанд, і карта до цього моменту буде практично зачищена. А на autumn leaves мені ні пуш толком ні зіграти, ні експанд толком не поставити. Так що я вирішив спробувати ei.

– на другий сет ти вибрав shallow grave? тому що перевірив історію твоїх ігор на ладдере, і на трьох акаунтах ти на цій карті зіграв щось близько 12 ігор. Чому ти вибрав цю карту?

– я грав на shallow grave ще задовго до того, як її додали в мап-пул на ладдері. Мені доводилося грати на sg на якихось турнірах, так що я з нею знайомий. Ну, так, я грав на ній не дуже багато, але це не дуже велика карта, і я запам’ятав всі дропи. Мені здалося, що sg це хороший вибір-принаймні, мені здається, що ця карта хороша для андедів. Ймовірно, на цій карті найлегше ставити експанд проти ельфа на тир-3. Точки кріпінга знаходяться недалеко від експа, тому легко контролювати атаки кіпера, який буде намагатися нахарасити експанд. До того ж, на крипах випадають досить хороші для нежиті предмети.

Спочатку я планував грати на цій карті експанд, але коли foggy спробував його скасувати, то я подумав, що напевно він буде грати жадібно, буде сидіти на 50 ліміту і виходити в тир-3. Тому мені здалося, що потрібно ловити момент і намагатися пропушити, при цьому для обманки як би ставити експанд. Але за підсумком ця задумка не спрацювала. Шкода, звичайно. Ну, спробував ось так.

– у вас у обох були великі армії і хороші предмети. У тебе була аура влучності, у нього була аура витривалості. Як ти думаєш, якби ти в тому бою зробив все трохи краще, то зміг би перемогти? або тут важливіше загальна картина і все, що відбувалося в тій грі в принципі?

– чесно кажучи, мені здається, що в основному тут вирішує дроп. Здається, у dh було велике зілля лікування, а може навіть і камінь здоров’я. Будь у нього предмети гірше-тоді у мене, може бути, були б якісь шанси. Я думав, що він побачить, що я ставлю експанд, і вирішить якийсь час посидіти на 50 ліміту і вийти в тир-3, тоді як я замість експанда піду в пуш. Він побачить цей пуш, почне робити дріад, але у мене буде вже більше ліміту.

Але foggy зіграв по-іншому. Він зробив багато дріад з дуже хорошими грейдами, тому у мене практично не було шансів. І під час бою у нього була дуже хороша позиція-півколо, через що я не міг фокусити юнітів. А якщо ти не можеш фокусити дріад, то ти не можеш і ефективно з ними боротися – ельф буде їх просто відводити, завдавати шкоди, використовувати сувої лікування. Ну і повторювати це раз по раз.

– далі була гра на echo isles, про яку ми вже трохи поговорили. Взагалі багато хто говорить, що на цій карті потрібно грати саме в горгулій, які добре працюють проти другого dh. Ти ж сказав, що якби foggy зробив 80 ліміту і пішов в пуш, то гаргі не зайшли б. Ми правильно розуміємо?

– я мав на увазі, що горгулі в невеликій кількості не спрацювали б. Плюс, у суперника була дуже велика перевага по апгрейдам. У фінальній битві у нього було 3-3, а у мене тільки 2-1.

Справа в тому, що якби я грав через горгулій, то потрібно було сидіти на 50 ліміту, збирати гроші і тільки потім виходити з ліміту. Але я вирішив, що foggy швидко зробить 80 ліміту дріад і піде в пуш на одну з моїх баз, або ж просто перекриє шлях між моїм мейном і експандом. Складно було робити горгулій в такій ситуації, тому що якби він вирішив зробити тир-3 і піти пушити, то я б ні за що не відбився (за умови, що до цього збирав би гроші). Ось чому я відразу вийшов з 50 ліміту.

Загалом, я грав стандартно. Коли я побачив, що суперник теж збирає гроші, то як тільки у мене добудувався експанд, я пішов в пуш. Але, мабуть, було вже занадто пізно, тому що у нього вже були гіппогрифи і кілька ведмедів. Тоді я прожав телепорт і вирішив спробувати вийти в баньшей. Там все було дуже на тоненького. Я думав, що суперник проб’є мене, тому що у нього було дуже багато ліміту. Мені здається, foggy занадто довго чекав, йому потрібно було нападати раніше. Я не зміг би вбити стільки ведмедів всього двома дестрами, навіть якщо б у нього не було достатньо гіппогрифів.

Коротше, я якось стримав атаку, і все для мене виглядало добре рівно до того моменту, коли я невдало телепортувався до себе на базу. Зрозуміло, я очікував, що він постарається змусити мене телепортуватися, але ти ніколи точно не знаєш, що з цього вийде. Я думав, що він сам прожме телепорт до себе на базу, постарається заманити мене до себе і дати бій під колодязями. А в підсумку вийшло так, що я сам погано телепортувався і в підсумку втратив занадто багато. Якби я зробив телепорт трохи більше сейфово (не в його армію, а трохи вище, але не всередину своєї бази), то може бути у мене вийшло б виграти ту битву. Я ще не впевнений, скільки у нього було ілюзій, якщо вони взагалі були.

Вважаю, що foggy грав алл-ін. Тому що якби він не продавив мене в той момент, то гра для нього була б закінчена. Але така ось специфіка карти. І це, звичайно ж, все одно моя помилка. Але іноді подібне трапляється. Коли я робив телепорт, то я думав, що він відступить, потім, може бути, ще трохи почекає, іЗнову піде в атаку.

– твій другий пік це карта tidehunters, на якій ти недавно програв foggy на open cup’е.цього разу ти виграв без особливих проблем. Коли dk добив дерево, то ти вирішив, що далі проблем вже не буде, або ж все ще могло вийти в стандартну нормальну гру?

– думаю, у мене була хороша армія, а у суперника, до того ж, були досить погані предмети. Здається, йому два кільця випало… Плюс, я досить жадібно грав на початку гри, якось на межі тримався на гулях, при цьому зачищаючи карту. А потім… Ну, тому я все одно грав алл-ін.

Ще я не впевнений, звідки він телепортувався на свій експанд. Здається, він намагався закрипити червону крапку. І це помилка. Якби замість кріпинга він чекав на експанді, то я не зміг би пробити. Можливо, він вирішив, що я сам буду ставити експанд, і тому вирішив зловити момент і забрати червону крапку. Ось з цієї причини гра виглядала більш-менш легкою для мене. У foggy було мало юнітів і він ще до початку бою отримав багато шкоди.

Якби він замість кріпинга захищав експанд, та ще купив би додаткові сувої лікування-ось тоді все було б для нього ідеально.

– останньою картою стала last refuge, і там була просто божевільна гра. Ти танцював навколо двох його баз, були постійні розміни, і в підсумку ти зумів вбити йому експанд. Але твій ліміт просів до 50 і ти знову вирішив грати через дві бійні. Що ти думав про своє становище в грі в той момент? не боявся, що не встигнеш вигнати достатню кількість юнітів? або ж ти був упевнений у своїй перемозі, тому що за підсумком у тебе було щось там 3 труповозки і 3 абома проти мас дріад. Це було дуже сильно.

– ні, гра зовсім не виглядала добре для мене. Я думав, що після першої атаки на його мейн або здобуду перемогу, або програю. У підсумку він якось відбився, хоча все начебто виглядало непогано саме для мене. Я спеціально нападав саме на мейн, тому що думав, що на експе у нього буде протектор, ну і aow теж було недалеко від експанда. Ще я з якоїсь причини думав, що у нього будуть порожні колодязі, але вони порожніми не були. Проте, я вирішив спробувати, а там будь що буде. У підсумку довелося відступати, хоча якби не велике зілля лікування(або камінь життя ?) то я б пробив.

Після цього я спробував ще покріпитися, потім знову пішов в пуш. І вийшло добре, тому що він знову допустив серйозну помилку – просто віддав експанд. Я вбив експ і телепортувався до себе; не впевнений, втратив я там хоча б фінда чи ні. І ось так він віддав свою перевагу. Але навіть після цього я пробував битися і не міг з ним розмінюватися, тому що мої фінди були 1-0, а у його дріад вже було 2-2. Тобто, навіть після вбивства експа розміни були так собі, але мені потрібно було битися, тому що мені потрібен був досвід для героїв і потрібно було якось знижувати ліміт суперника.

А далі він зробив дуже, дуже велику помилку-забезплатно віддав шахту і втратив всіх віспов. Я хотів йти на телепорті, але foggy навіть толком не спробував збити мій дирижабль. Я побоювався, що у нього буде гіппогриф, але, можливо, його не було через проблеми з деревом. У будь-якому випадку, це помилка, потрібно було зробити одне древо вітрів. Ну а мені залишалося сидіти на 50 ліміту і збирати гроші на алл-ін.

Потім foggy програв бій. Думаю, це через те, що кіпер опинився під вогнем, його довелося терміново відводити і рятувати, через що foggy вже не міг як слід контролювати дріадок, тоді як я добре помикрив дирижаблем. І ось так він програв бій. Але мені здавалося, що я не зможу перемогти в бою, тому що у нього, ймовірно, було більше 80 ліміту і грейди як мінімум 2-2, може навіть і краще.

Не можу сказати, що я добре відіграв цю гру. Думаю, що foggy сам її програв. Як і на попередньому дрімхаку, він допускав різні помилки. Ось і в цьому випадку – не стільки я виграв, скільки мій суперник допустив кілька критичних помилок. Взяти ту ж атаку з дирижаблем – це була моя остання спроба завдати якоїсь шкоди. Якби у мене не вийшло завдати багато шкоди, вбити шахту і віспов, то я не зміг би перемогти в останній битві, суперника просто-напросто було б занадто багато.

–дякую за такі детальні відповіді. Хочеться запитати ще ось що. У rts від гравців зазвичай потрібен такий рівень концентрації, що після матчу часто потрібно якийсь час, щоб повернутися назад в реальність. Тим не менш, ти цього разу відразу після завершення фінальної гри відчутно порадів, навіть показав нам на пальцях цифру сім. Це тому, що це така довга серія перемог, або тому, що на цей раз все було так близько у фіналі?

– так, саме так. До того ж, кілька останніх місяців під час тренувань я був повністю зосереджений на дрімхаку, і я дуже радий, що турнір нарешті закінчився. Звичайно ж, я до всіх матчів ставлюся серйозно, але зараз я зможу хоча б трохи розслабитися. Проблема в тому, що я або виграю турнір, або програю на турнірі – і тут мені не важливо, на якій стадії. Зараз ось я виграв, і я можу розслабитися, і я дуже цьому радий.