Google сповільнить браузер chrome заради безпеки користувачів

19

Виробники браузерів постійно збільшують швидкість роботи своїх додатків. Але співробітники google не забувають і про безпеку chrome-і, за їх визнанням, заради її забезпечення готові навіть уповільнити роботу свого дітища.

Команда chrome заявила, що готова зробити фірмовий браузер повільніше, якщо це допоможе поліпшити його захист. Спираючись на дані про те, що 70% всіх вразливостей пов’язані з безпекою пам’яті, фахівці розглянули три версії модифікації програми: перевірка під час компіляції коду або його виконання, а також використання «безпечної» мови програмування.

Перший варіант виявився нереалізованим через особливості мови c++, тому в якості альтернативи розробники прийняли рішення задіяти проект miracleptr для перетворення критичних вразливостей в некритичні збої, нехай і з деяким збитком продуктивності і стабільності роботи браузера. У той же час творці chrome продовжують шукати способи переходу на «безпечні» мови — такі, як rust, розроблений компанією mozilla. Однак, за їх визнанням, це може зайняти чимало часу.

” є відкриті питання про те, чи зможемо ми змусити c++ і rust досить добре працювати разом. Навіть якщо ми завтра почнемо писати нові великі компоненти на rust, ми навряд чи зможемо усунути значну частину вразливостей безпеки протягом багатьох років. І чи зможемо ми зробити межі мови достатньо чистими, щоб ми могли писати частини існуючих компонентів на rust? ми ще не знаємо”, – зазначила команда chrome.