Future forum: співробітники компаній не хочуть повертатися в офіси

14

Гібридні моделі роботи все більше стають новою нормою в міру того, як компанії вивчають культуру праці в майбутньому. Оскільки компанії повертають співробітників до офісів після того, як пандемія змусила їх працювати віддалено, значна частина працівників вважає за краще зберегти статус-кво. І навпаки, начальство готове до повернення.

Дослідження future forum показало, що керівники майже в три рази частіше, ніж звичайні співробітники, хочуть повернутися в офіс на повний робочий день. У дослідженні взяли участь 10 000 працівників сфери знань у сша, австралії, франції, німеччині, японії та великобританії.

76 відсотків співробітників не хочуть повертатися в офіс на повний робочий день. Шістдесят вісім відсотків керівників бажають зворотного, кажучи, що вони воліли б працювати в офісі, а не вдома більшу частину часу або весь час. П’ятдесят дев’ять відсотків начальників кажуть, що вони будуть вимагати від співробітників повертатися в офіс на основну роботу або повний робочий тиждень.

Більше того, 66 відсотків керівників розробляють кадрову політику своїх компаній після пандемії практично без участі співробітників. У звіті “великий розрив між керівниками і співробітниками” розглядається, як перевага начальників повертатися в офіс загрожує задоволенню роботою і утриманню співробітників. Опитування показало, що задоволеність роботою серед керівників на 62% вище, ніж серед працівників, які не є керівниками.

Дві третини керівників (66 відсотків) вважають, що вони “дуже прозорі” щодо своєї політики після пандемії, але тільки 42 відсотки співробітників згодні з цим. Такий поділ може в кінцевому підсумку призвести до того, що талановиті співробітники будуть йти в пошуках нових перспективних місць. П’ятдесят сім відсотків працівників сфери знань повідомили, що в найближчий рік вони готові шукати нову роботу. Future forum збирав дані опитування з 28 липня по 10 серпня 2021 року.

“з боку погляд на офіс виглядає інакше”, – сказав брайан елліотт, виконавчий керівник future forum. “у той час як керівники компаній ломляться в двері, щоб повернутися в свої затишні кабінети, безпосередні співробітники вимагають гнучкості в тому, де і коли вони повинні працювати. Компаніям необхідно докласти більше зусиль для подолання цього розриву, щоб залучити і утримати кращих фахівців”.

Серед тих, хто в даний час працює віддалено, 44 відсотки керівників хочуть працювати з офісу щодня – різкий контраст з 83 відсотками співробітників, які хотіли б продовжувати виконувати свої обов’язки з дому. Крім того, 75 відсотків керівників, які працюють в даний час віддалено, хочуть повертатися в офіс як мінімум три-п’ять днів на тиждень, в той час як тільки 34 відсотки співробітників поділяють це бажання.

Ще один цікавий висновок зі звіту: 76 відсотків працівників хочуть гнучкості у виборі місця роботи і 93 відсотки – у виборі часу роботи. На ці цифри, безсумнівно, вплинуть гібридні моделі роботи, які в даний час використовують підприємства.

Наприклад, компанія google переходить на модель, при якій її співробітники проводять близько трьох днів в офісі і двох – віддалено. Тільки 20 відсотків співробітників пошукового гіганта будуть постійно працювати вдома. Придбавши нову офісну будівлю вартістю 2,1 мільярда доларів, компанія все ж підкреслила, що працівникам “необхідно співпрацювати”, щоб вони були “дійсно щасливі і продуктивні”. Apple також заявила, що очікує, що більшість співробітників будуть приходити на роботу на три дні.

Однак робота з дому може мати і негативні сторони. У дослідженні, проведеному серед співробітників microsoft, стверджується, що віддалена робота може поставити під загрозу продуктивність та інновації. На користь цієї думки говорить дослідження, в якому детально описано, що 40 відсотків віддалених працівників протягом робочого часу проводять чотири і більше годин далеко від своїх комп’ютерів. Щонайменше 21,3 відсотка зосереджуються на роботі від 1 до 3 годин, а 60 відсотків взагалі воліли подрімати серед робочого дня.

Проте, думка microsoft збігається з думкою конкурента: більшість співробітників компанії можуть працювати з дому менше 50 відсотків тижня, і зараз компанія навіть вважає гнучкий графік роботи “стандартним” для більшості посад.