Fifa виступає за конкуренцію в жанрі футбольних симуляторів і не хоче ліцензувати бренд тільки одному видавцеві

33

Футбольні симулятори — досить неоднозначний жанр в іграх. Нічого кардинально нового в них впровадити не можна за визначенням, а гравці тим часом все одно жадають нововведень і сучасних технологій. На поточний момент єдиним ліцензіатом франшизи fifa є electronic arts з її спортивним підрозділом ea sports, але в перспективі, причому, аж ніяк не довгостроковій, це може змінитися.

Кілька днів тому стало відомо, що у fifa і ea виникли розбіжності: перша зажадала майже дворазову суму за продовження ліцензії на використання свого бренду в іграх видавництва. Як наслідок, electronic arts вже подумує про зміну назви своєї футбольної серії і, за чутками, таким стане ea sports fc.

Тепер же представники міжнародної федерації футболу вирішили прокоментувати новини. Як пояснюють в fifa, в організації відбулася зміна підходу до ліцензування свого бренду — вона більше не хоче, щоб вигодонабувачем від даної ліцензії була якась одна компанія і виступає проти монополізації на ринку відеоігор. Організація вже почала пошук можливих нових партнерів, готових використовувати її ліцензію.

Представники федерації вважають відеоігри в цілому і кіберспорт зокрема одними з найбільш швидкозростаючих «галузей», тому щоб активно розвиватися, потрібно розгалужуватися і шукати нових партнерів, а не віддавати все в руки єдиному, нехай і перевіреному, видавцеві.