Facebook розробляє процесори для систем штучного інтелекту

80

Нараховано винагороду

Ця новина написана відвідувачем сайту, і за неї нараховано винагороду.

реклама

Facebook приєдналася до зростаючого списку компаній, які поспішають розробляти свої власні чіпи. Apple, microsoft, google, amazon, tesla і baidu прагнуть скоротити свою залежність від таких кремнієвих гігантів, як intel, amd, nvidia і qualcomm. Основна причина полягає в тому, що спеціалізовані мікросхеми, розроблені для конкретних робочих навантажень, вимагають менше енергії для роботи і можуть бути більш масштабованими, ніж обладнання загального призначення. Останній став товаром, який можуть використовувати будь-які конкуренти, і не допускає тісної інтеграції з програмним забезпеченням.

Facebook-одна з декількох компаній, які переходять на процесори на базі arm і прагнуть до самостійності. Згідно зі звітом the information, соціальний гігант розробляє сімейство спеціальних чіпсетів для прискорення завдань машинного навчання. Один з них буде використовуватися для навчання ai, який обробляє рекомендації щодо змісту.

Ця робота почалася в 2018 році, коли з’ясувалося, що facebook шукає інженерів з досвідом проектування fpga і asic. Через рік компанія оголосила про плани створити конвеєр ai для своїх центрів обробки даних за допомогою таких партнерів, як intel, qualcomm, marvell, esperanto і habana, який тепер належить intel.

конвеєр facebook zion для навчання штучного інтелекту

Однак у новому звіті говориться, що соціальний гігант передумав і повністю займається розробкою нових чіпів. Представник компанії пояснив нам, що facebook завжди вивчає способи підвищення рівня обчислювальної продуктивності та енергоефективності за допомогою наших партнерів по мікросхемам і за рахунок наших власних внутрішніх зусиль. Це говорить про те, що в найближчі роки компанія планує здійснити перехід невеликими кроками, оскільки нові чіпи ще не призначені для повної заміни сторонніх рішень.

Компанія також розробляє чіп для перекодування відео, щоб поліпшити інфраструктуру, що доставляє відео і прямі трансляції в її додатках. Це схоже на те, що google робить зі своїми модулями кодування відео ” argos “(vcu) для прискорення перекодування відео, завантажених на youtube.