Epic games оскаржить рішення суду у справі проти apple

84

Сьогодні завершився затяжний судовий розгляд між компаніями epic games і apple. Хоча суддя івонн гонсалес роджерс (yvonne gonzalez rogers) заборонила apple блокувати розміщення в додатках посилань на сторонні платіжні системи, по всіх інших пунктах epic програла. Однак розробник не має наміру здаватися і планує подати апеляцію до вищого суду.

Зображення: alex castro / the verge

Рішення окружного суду в рамках даного розгляду дійсно навряд чи можна назвати вдалим для epic. Суд не зобов’язав apple дозволити завантаження додатків з сторонніх джерел або знизити комісію за проведені транзакції, яка в даний час становить 30 %. Більш того, суд постановив, що epic порушила угоду з apple, додавши в fortnite сторонню платіжну систему. В результаті epic повинна буде відшкодувати збиток, виплативши apple кілька мільйонів доларів.

Незабаром після оголошення рішення суду прес-служба epic підтвердила намір компанії подати апеляцію. Генеральний директор epic тім суїні (tim sweeney) прокоментував дане питання в twitter, давши зрозуміти, що підсумок розгляду його не задовольнив. “сьогоднішнє рішення не є перемогою ні для розробників, ні для споживачів. Epic бореться за чесну конкуренцію різних способів оплати всередині додатків і магазинів додатків для мільярда споживачів”, – написав глава epic.

Також не можна виключати розкладу, при якому подати апеляцію вирішить apple. Хоча компанія і назвала рішення суду “оглушливою перемогою”, на ділі це не зовсім так. Якщо у розробників з’явиться можливість використання сторонніх платіжних систем, то дохід apple від app store значно скоротиться.