Експерти сказали, що apple стала краще без джоні айва. Але навряд чи це так

25

17

Репортер bloomberg алекс вебб у своїй колонці висловив думку, що зовнішній вигляд продуктів apple став краще після відходу з компанії головного дизайнера джоні айва в 2019 році. Наводимо аргументи, чому це не зовсім так.

Що стало краще?

На думку вебба, знаменитий дизайнер ставив на чільне місце зовнішній вигляд, а не функціональність. Тепер це змінилося. Яскравим прикладом нової політики стали нові macbook pro. Ноутбуки попрощалися з touch bar, яким було майже неможливо користуватися. Відмовилися від тонкої, але ламається клавіатури« “метелики”, а також повернулися до несиметричного, зате корисного порту hdmi.

Крім того, в останніх iphone позбулися вигнутих країв корпусу, через які дисплей міг тріснути при падінні на торець. А пульт apple tv тепер злегка асиметричний – раніше користувачі просто не розуміли, з якого боку брати аксесуар в руку.

«коли пішов джоні айв, пропала та сила, яка ставила естетику над функціональністю. Ті, хто прийшов до управління, тепер прислухаються до думок клієнтів», — заявляє пол фаунд, викладач промислового дизайну в університетському коледжі творчих мистецтв кентербері, англія.

Чому це не зовсім так?

По-перше, ми не знаємо, чи додав британець руку до останніх продуктів apple. Адже компанія могла використовувати напрацювання, що залишилися ще з часів джоні. По-друге, купертіно не приховувала, що буде клієнтом дизайнерської фірми lovefrom, яку айв і очолив. Наприклад, точно відомо, що він брав участь в розробці imac на 24 дюйма, який випустили в квітні 2021-го.

Нарешті, якби не джоні, то не було б і apple. У всякому разі в тому вигляді, в якому ми її знаємо. У його епоху компанія випустила безліч знакових гаджетів: від imac і ipod до iphone і ipad. Саме айв розробляв дизайн знаменитого imac g3, з якого почалося відродження apple.