Додатковий запас палива забезпечить роботу космічного телескопа джеймс вебб ще на десять років

37

0 додатковий запас палива забезпечить роботу космічного телескопа джеймс вебб ще на десять років

Космічний телескоп джеймс вебб (jwst) ще не встиг розвернутися після запуску 25 грудня, а в nasa вже заявили, що його місія може бути продовжена більш ніж на 10 років завдяки надлишку палива для його бортових двигунів.

Після тривалого запуску флагманський космічний телескоп nasa зараз знаходиться в місячному подорожі до другої точці лагранжа (l2), де гравітаційні сили землі і сонця компенсують один одного, дозволяючи космічному апарату вагою 13 584 фунта (6 161,4 кг) вийти на орбіту в космічному просторі на відстані близько мільйона миль (1,5 млн. Км) від землі.

Під час цього прольоту jwst повинен був виконати кілька коригувань курсу за допомогою своїх основних рухових установок. Перша операція була виконана 25 грудня о 7: 50 вечора за східним часом і тривала близько 65 хвилин. Друга – 27 грудня о 7: 20 вечора за східним часом протягом 9 хвилин і 27 секунд.

Оскільки навігація космічного апарату-це питання комбінування корекції курсу з серією постійно уточнюючих розрахунків його траєкторії, команда вебба в nasa проаналізувала початкову траєкторію jwst після його запуску на ракеті ariane 5 з центру космічних досліджень єка у французькій гвіані. Вони виявили, що ariane 5 впоралася зі своїм завданням краще, ніж очікувалося, а для корекції курсу знадобилося менше палива, ніж передбачалося спочатку.

В результаті в головних і малих маневрових двигунах космічного корабля залишився значний запас, що складається з 159 літрів гідразинового палива і 79,5 літрів – тетраоксид діазоту. Ракетне паливо є найбільшим фактором, що обмежує термін служби космічного апарату. Оскільки воно необхідне для підтримки станції і управління позиціонуванням, то чим його буде більше, тим довше триватиме місія.

У випадку з jwst початковий план місії був розрахований мінімум на п’ять і максимум на десять років. Тепер же nasa стверджує, що у космічного телескопа достатньо палива, щоб залишатися в експлуатації десять років понад термін, за умови, що більше нічого не вийде з ладу.

Поки jwst летить до точки l2, управління польотом виконує складне завдання по розгортанню гігантського телескопа, який при запуску знаходився в складеному стані. На даний момент розгорнуті сонячні панелі, антенний блок і панелі з сонцезахисним кожухом, а також виставлена вежа розгортається блоку, що дозволяє відокремити телескоп від космічного корабля для кращої теплоізоляції. Потім буде розгорнуто екран і гігантське первинне дзеркало телескопа. Повне розгортання всіх вузлів займе не більше 24 днів з моменту запуску.

Джерело: https://blogs.nasa.gov/webb/2021/12/29/nasa-says-webbs-excess-fuel-likely-to-extend-its-lifetime-expectations /

А в серпні 2022 року nasa планує запустити в космос місію psyche. Космічний апарат відправиться до головного поясу астероїдів (область сонячної системи, розташована між орбітами марса і юпітера) щоб дослідити багатий металами і мінералами однойменний астероїд (16) psyche. Вчені вважають що за найскромнішими оцінками найближчий до нас астероїд може містити заліза, нікелю і кобальту на суму близько 11,64 трильйона доларів, що більше ніж у всіх світових запасах на землі.