Для чого потрібен виділений IP-адреса

11-23-2018

Однією з послуг, пропонованих хостинг провайдерами, є виділена IP-адреса. Якщо ви вирішили скористатися послугами хостера, то у вас цілком може виникнути закономірне питання – навіщо потрібен виділений IP-адресу? Начебто і коштує така послуга недорого, але і переплачувати невідомо за що не дуже хочеться. Деякі вважають, що використання виділеної IP-адреси впливає на становище в запитах пошукових систем, але насправді це тут ні при чому. У виділеної IP-адреси зовсім інші переваги. Хочемо порекомендувати почитати про Статический IP адрес

Якщо ви не можете визначитися, чи потрібен він вам чи ні, представляємо вашій увазі перелік основних привілеїв, які ви отримаєте, якщо вирішите отримати виділений IP. Багато хто просто не розуміє, наскільки може бути корисний виділену адресу. Отже, по порядку.

Як відомо, при використанні послуг хостера ваш сайт буде володіти однією і тією ж IP-адресою, що і інші сайти, які відносяться до певного сервера. Для інших сайтів, пошукових систем, хакерів це все одна адреса. Якщо з вами на одному сервері знаходиться не дуже сумлінний веб-майстер, який займається розсилкою спаму, то поштова служба забанить весь IP-адресу, помістивши його в чорний список. Разом з таким веб-майстром постраждають ні в чому не винні клієнти сервера. Ви не зможете відсилати і отримувати пошту. Якщо ж який-небудь веб-майстер буде використовувати «чорні», недобросовісні методи просування власного ресурсу, то його сайт разом з усіма іншими, що володіють цим IP-адресою, буде забанений пошуковою системою. В результаті, навіть якщо ви ні в чому не винні, ваш сайт буде недоступний для користувачів Інтернету. Зазвичай в цьому випадку слід скаржитися хостеру, який при накопиченні певного числа скарг самостійно змінить IP-адресу. Якщо ж у вас буде власний IP-адреса, то таких проблем вдасться уникнути.

При використанні виділеної IP-адреси ви будете захищені від хакерських DoS-атак, спрямованих на підрив працездатності сервера. На одній IP-адресі може перебувати до трьохсот сайтів, а у разі здійснення DoS-атаки в результаті бана постраждають всі сайти.

Серед інших переваг використання виділеної IP-адреси слід назвати трохи більшу стабільність аккаунта, але багато хто ставить це перевага під сумнів. Виділений IP-адреса дозволяє вести точну статистику відвідування вашого ресурсу. Деяке програмне забезпечення, яке використовує в своїй роботі нестандартні порти, може зажадати від вас виділеної IP-адреси. Якщо ви плануєте створити повноцінну локальну поштову службу, до якої буде доступ з Інтернету, то для реалізації вам знадобиться виділений IP-адресу. Він буде корисний і при необхідності створення між підрозділами вашої компанії каналів VPN, а також якщо ваш сайт буде знаходиться в DMZ (демілітаризована зона, технологія захисту інформації, при якому сервер знаходиться в особливому сегменті мережі).

Також тільки на виділеній IP-адресі можна організувати анонімний FTP-сервер. В це випадку при заході на ftp://используемый домен анонімному користувачеві буде відображатися ваш контент.