Дізнаємося повну інформацію про стан батареї в ноутбуці/нетбуці і коли її замінити

438

Безумовно ноутбук і нетбук хороший тим, що він портативний і мобільний. З ним можна працювати носячи з собою і він не потребує електриці. З цього приводу вже була стаття Ноутбук, нетбук чи планшет – що вибрати?, тому зупинятися на цьому не буду.
Вся ця краса ноутбуків і нетбуків полягає не тільки в тому, що у них все разом (екран, клавіатура, мишка і системний блок), а так само в тому, що у них є акумуляторна батарея, яка забезпечує роботу без потреби підключення до мережі. Але з часом вона втрачає свою енергоємність (в середньому після 5ти років експлуатації) і її потрібно замінювати або без неї (підключивши безпосередньо до мережі).
Дана стаття присвячена тому, як можна дізнатися ресурс і взагалі всю інформацію про батареї, при цьому не використовуючи сторонні програми (хоча є й такі), а можна скористатися стандартною утилітою від самої Windows. Трохи про неї я писав у статтях Як відключити гібернацію і Сон або глибокого сну.

Справа в тому, що в Windows (як я вже писав вище) є спеціальна утиліта, яка відстежує стан акумулятора і зараз ми скористаємося ще однією її особливістю.

Насамперед нам потрібно запустити командний рядок від адміністратора і виконати (написати звідси або вставити команду powercfg energy:


і чекаємо поки збереться інформація. Зазвичай на це потрібно близько хвилини. Після завершення у вікні буде написано, що все готово і файл звіту був створений. Зазвичай він зберігається там же, де і лежить командний рядок (windows/system32) і називається energy-report.html. Втім про це всім Вам буде написано:
Узнаем полную информацию о состоянии батареи в ноутбуке/нетбуке и когда её заменить

Тепер йдемо в цей самий каталог, шлях якого написаний, і відкриваємо через браузер отриманий звіт. У ньому дуже багато інформації, але основна у цій статті – це Відомості про батарею. Зверніть увагу на такі параметри, як «Розрахункова місткість» і «Остання повна зарядка». В ідеальному варіанті ці значення повинні бути рівні. Чим менше значення «Остання повна зарядка», тим нижче здатність накопичувати енергію акумулятора. Зниження ж значення другого параметра по відношенню до першого на 50 або більше відсотків вказує на те, що батарею незабаром доведеться замінити.
Узнаем полную информацию о состоянии батареи в ноутбуке/нетбуке и когда её заменить

Якщо у Вас цей файл не хоче відкриватися, то спробуйте скопіювати його у будь-яку іншу папку, а звідти відкрити вже.

Як бачите, дізнатися коли слід замінити батарею досить легко, виходячи з усіх даних. Можете так само звернути увагу на інші корисні поради та рекомендації.